21.11.2018/09:32

Zobacz projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele!

Poznaliśmy treść projektu nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, wniesionego do Sejmu przez grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości. Kluczowe zmiany dotyczyć mają kwestii placówek pocztowych oraz pomocy w sklepie udzielanej przez członków rodziny właściciela placówki. Nie zaproponowano natomiast wydłużenia zakazu handlu na późne godziny sobotnie i poranne poniedziałkowe, na co liczyli związkowcy z NSZZ "Solidarność".

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • zamknacKW 14.06.2021

  nie przejdzie w senacie

 • zyga 11.03.2019

  Skoro tak zależało Ustawodawcy na rodzinie to co z rodziną prowadzącego działalność, w tygodniu pracuje na cały zegar aby zapewnić pracę pracownikowi a w niedzielę mógł pracować osobiście , Pytam gdzie czas na odpoczynek , czas dla rodziny , a juz nie wspomnę o katoliku gdzie czas na mszę, W obecnym stanie prawnym prowadzący działalność gospodarczą jest niewolnikiem ,a wiadomo niewolnik nie posiada praw a tylko obopwiązki

 • Janosik 27.11.2018

  Na takich zakazach polega polityka popierania małych polskich firm. Chcesz pracować z synową lub zięciem to rząd ci mówi nie lepiej idź po zapomogę. Wtrącanie się do tego kto z rodziny może pomóc tego nawet nie było za dawnych czasów, a co związki zawodowe mają do spraw rodzinnych kto komu pomaga. A już szczytem hipokryzji jest wyłączanie z pomocy syna który jest w firmie zatrudniony bo już nie jest dzieckiem tylko pracownikiem, lepiej aby nie pomagał jak jemu rodzice na co dzień pomagają, lepiej żeby nie płacić podatków od jego wynagrodzenia i nie płacić składek zus-u bo po co ma mieć emeryturę. Gratuluję pomysłów. A wszystko w kraju w którym można wybierać sobie miejsce pracy, a do handlu trafiają coraz częściej obcokrajowcy. A może to ma być jak w kawale jak z kozą, ale dla ludzi którzy utrzymują się z pracy w handlu nie jest to śmieszne.

 • Goal 21.11.2018

  Proponuję PISowi aby dodał w tej czy innej ustawie zakaz korupcji dla "patriotów" (zwłaszcza tych spod znaku jedynej słusznej i partii i jej jedynego, najbardziej oświeconego wodza), zakaz wysyłania "prawdziwych patriotów" na dobrze płatne posady do Unii i Banku Światowego oraz zakaz mówienia prawdy przez opanowane przez PIS media niby "publiczne" (niech będzie w końcu ustawa , która to nakaże, teraz chyba kłamią niezgodnie z prawem bo przecież mają pracować jako rzetelni dziennikarze )

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.