31.08.2016/11:17

ZPC Bałtyk konsoliduje swoje struktury

Od 1 września Zakłady Przemysłu Cukierniczego Bałtyk funkcjonować będą jako jedna spółka z centralą w Gdańsku, a nie jak dotychczas - jako trzy różne spółki. Zmiana ta ma się przyczynić do wzmocnienia potencjału firmy oraz wyzwolenia dodatkowych synergii w ramach grupy.

Przypomnijmy, ponad dekadę temu gdańska fabryka Bałtyku odkupiona została od fińskiego producenta czekolady Fazer przez polską firmę Bomilla z Włocławka. To właśnie wtedy "Bałtykowi" przywrócono historyczną nazwę. Od tamtej pory Bałtyk i Bomilla, sama posiadająca dwa zakłady, funkcjonowały w obrębie wspólnej grupy kapitałowej.

W 2016 r. rozpoczęto proces konsolidacji spółek należących do tej grupy i połączenia ich jako Zakładów Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk”. W wyniku tego procesu, od 1 września 2016 roku będzie to jedna, spójna firma z centralą w Gdańsku i trzema zakładami produkcyjnymi (jeden w Gdańsku-Oliwie i dwa we Włocławku).

- Od ponad 10 lat sukcesywnie odbudowujemy markę Bałtyk. Teraz ją wzmacniamy poprzez połączenie wszystkich zakładów naszej grupy kapitałowej – komentuje Konrad Mickiewicz, prezes ZPC Bałtyk. I dodaje: - Pod względem ilości zakładów produkcyjnych Bałtyk będzie teraz trzykrotnie większy, a także spójny pod względem organizacyjnym. Dzięki temu będziemy mogli skuteczniej wykorzystać potencjał firmy, konkurując z największymi koncernami zagranicznymi i krajowymi – podkreśla Mickiewicz.

Specjalizacją zakładu w Gdańsku Bałtyku, zgodnie z tradycją, będzie produkcja wyrobów czekoladowych, natomiast fabryki we Włocławku skupią się na wyrobach drażerowanych oraz na karmelkach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.