17.03.2016/10:03

ZPC Bałtyk wznawia produkcję kultowych michałków

Zakłady Przemysłu Cukierniczego "Bałtyk" powróciły do produkcji Michałków Bałtyk. Kultowe cukierki firmy, które pojawią się po latach przerwy na rynku, wytwarzane będą według tej samej procedury receptury, co dawniej, w tradycyjnym kamiennym melanżerze.

Historia produkcji michałków w ZPC Bałtyk sięga początku lat 70. Przez około 30 lat były one produkowane w nieistniejących już zakładach nr 2 i 3 w Gdańsku. Dawniej ich opakowanie zdobiły charakterystyczne niedźwiadki, a teraz cukierki ozdobione będą latarnią morską, która ma wskazywać na związki firmy z Gdańskiem i całym regionem nadmorskim.

- Sięgnęliśmy do sprawdzonych receptur i przygotowaliśmy pierwszą partię, którą właśnie wprowadzamy na rynek. Mamy nadzieję, że dorosłym przypomnimy smaki dzieciństwa, a dzieciom pokażemy w jakich słodkościach kochali się ich rodzice. Chcemy sprawić radość obu pokoleniom - oświadcza Konrad Mickiewicz, prezes ZPC Bałtyk.

Zakłady Przemysłu Cukierniczego "Bałtyk" to największa fabryka czekolady na Pomorzu. Jej tradycje są ściśle związane z Gdańskiem i sięgają 1923 roku. Od 2006 roku, wspólnie ze swoim właścicielem - włocławską firmą Bomilla - tworzy wspólną grupę, oferującą szeroką gamę słodkości: od produktów drażerowanych, poprzez karmelki, lizaki, galaretki, cukierki, do bogatej oferty luksusowych produktów czekoladowych, takich jak praliny, czekolady i bombonierki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.