28.10.2019/08:20

Zrównoważony rozwój to coś więcej niż tylko trend

W Europie i na świecie, świadomi ekologicznie konsumenci są coraz bardziej zainteresowani stosowaniem odpowiedzialnych procesów produkcyjnych i redukcją ilości odpadów. Rosnący trend zdrowych przekąsek typu on-the-go w połączeniu ze zrównoważonymi rozwiązaniami merchandisingowymi HL Display to idealny pomysł na stworzenie atrakcyjnej i uporządkowanej ekspozycji.

Płatki zbożowe, makarony, orzechy, suszone owoce, herbata, kawa, przyprawy, ryż, musli czy składniki do pieczenia – wszystkie te produkty są coraz częściej sprzedawane luzem w przezroczystych pojemnikach firmy HL Display. To ekologiczne rozwiązanie spotkało się z aprobatą nie tylko ze strony klientów, ale również wśród wielu detalistów oraz sieci handlowych.

Jednym z przykładów doskonałego doświadczenia zakupowego jest sieć sklepów Edeka w Niemczech. W sierpniu powstała tam największa sekcja produktów sprzedawanych luzem (sekcja „zero waste”) przy użyciu pojemników zasypowych i grawitacyjnych HL Display. Nowa sekcja sprzedaży luzem w tym sklepie jest bardzo dobrze postrzegana przez klientów, a suszone owoce, musli i ryż są już jednymi z najbardziej popularnych produktów wśród całego asortymentu. Kupujący mogą wybrać dokładną kombinację i ilość przekąsek, które chcieliby kupić, co daje im większą kontrolę nad zakupem. Średnio sklep Edeka generuje sprzedaż w wysokości około 1.500 € tygodniowo, sprzedając produkty luzem z pojemników HL Display. Jest to dowód na to, że detaliści korzystając z tego rozwiązania mogą realizować trzy cele jednocześnie: przyciągnąć uwagę kupujących, zwiększyć sprzedaż oraz zredukować ilość odpadów.

HL Display oferuje dwa różne rodzaje pojemników: grawitacyjne i zasypowe.

Pojemniki grawitacyjne gwarantują bardzo dobrą widoczność produktu w zamkniętym, higienicznym systemie. Są wykonane z praktycznie niezniszczalnego materiału posiadającego atest żywnościowy. Wydajny i innowacyjny design sprawia, że czyszczenie pojemnika jest proste i intuicyjne. Dzięki możliwości kontroli przesypu pojemniki grawitacyjne umożliwiają kupującym kontrolowanie dokładnej ilości wybranego produktu, co więcej klient nie ma możliwości dotknięcia produktu aż do momentu zakupu.

Tak jak w przypadku pojemników grawitacyjnych, również pojemniki zasypowe firmy HL Display są produkowane z praktycznie nietłukącego materiału. Zapewniają one całkowitą hermetyczność, natomiast pyłoszczelna pokrywa na zawiasach chroni towar przed kontaktem zewnętrznym. Pojemniki zasypowe dostępne są w różnych rozmiarach i w różnych opcjach, np. z oddzielaczem pośrodku, z wolno opadającą klapką, z uchwytem na etykietę na pokrywce lub części frontowej, z łopatką lub szczypcami, z możliwością grafiki na froncie czy też ruchomą tacką na okruchy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.