11.11.2020/10:19

Związki zawodowe w Biedronce domagają się 1,5 tys. zł podwyżki dla pracowników [TYLKO U NAS]

Trzy związki zawodowe działające w Jeronimo Martins Polska skierowały do władz firmy pismo, w którym postulują o przyznanie dodatku do pensji w wysokości 1,5 tys. zł na czas trwania pandemii. Ma to być rekompensata za „narażanie zdrowia i życia w trakcie wypełniania obowiązków pracowniczych”. Portal www.wiadomoscihandlowe.pl jako pierwszy dotarł do zapisów tego wniosku.

Pod pismem podpisali się przedstawiciele Organizacji Zakładowej nr 922 NSZZ „Solidarność” w JMP S.A., Komisji Międzyzakładowej WZZ „Sierpień 80” w Bydgoszczy oraz Komisji Zakładowej „Solidarność 80” w Jeronimo Martins Polska.

„W imieniu wyżej wymienionych Zakładowych Organizacji Związkowych działających na terenie JMP S.A. wnosimy do Pracodawcy o rozważenie wprowadzenia dodatku do pensji w kwocie 1500 PLN brutto na każdy etat, na okres trwania pandemii, dla pracowników świadczących pracę w obecnym, trudnym czasie epidemii, narażając swoje zdrowie i życie podczas wypełniania obowiązków pracowniczych” – piszą we wspólnym piśmie związkowcy.

Uzasadniają oni swoją decyzję licznymi prośbami od pracowników oto, żeby uregulować kwestię dodatków covidowych.

„Działalność, którą realizuje JMP S.A. gwarantując zaspokojenie potrzeb ludności w sposób ciągły i nieprzerwany ze względu na charakter prowadzonej działalności biznesowej i handlowej powoduje, że ryzyko transmisji Covid-19 wśród pracowników niezaprzeczalnie rośnie i zasadnym jest podjęcie próby zrekompensowania tego narażenia dodatkowym wynagrodzeniem np. w postaci dodatku do wynagrodzenia” – podkreślają organizacje pracownicze.

Związkowcy zaapelowali o dialogu ze wszystkimi organizacjami związkowymi. Miałby on polegać m.in. na wypracowaniu wykazu stanowisk, które zostałyby objęte dodatkiem, a także sposobu jego naliczania.

Poprosiliśmy biuro prasowe firmy o komentarz do tych postulatów, a także zapytaliśmy o możliwość podjęcia rozmów ze związkowcami. Gdy otrzymamy odpowiedź, niezwłocznie ją opublikujemy.

Dodaj komentarz

20 komentarzy

 • Złoty magazynier 18.11.2020

  Gdyby sanepid wjechał na wszystkie magazyny biedronki w Polsce to od razu połowa obsady idzie na kwarantannę.

 • Wątpiący 14.11.2020

  Nikomu nic nie dadzą. Nie po to wpędzili nas w tą masakrę żeby dać pieniędzy na przeżycie.

 • Popmar 13.11.2020

  Biedronka Kraków ul.Łokietka godz. 11.00 w sklepie mnóstwo ludzi młodych bez maseczek.Na zwróconą uwagę odpowiadają ..mamy nie interweniować.. Zarządzanie!
  Kraków 12.11.2020.

 • Klient NETTO 12.11.2020

  A jabym zapuścił taki sobie flash mob "Podziękuj kasierom". Nie wiem jakby to miało wyglądać: kwiatek dla kasierki czy parę złotych do skrzynki - na witaminy. No, skoro pracedawców nie stać ;)
  Panie na kasach! Jesteście bohaterkami! Dziękuję.

 • Annmac 12.11.2020

  Nawet Tesco które wycofuje się z Polski daje swoim pracownikom 1000 zł na kartę przedpłacową za pracę w pandemii.

 • Ja 12.11.2020

  Nikogo nie reprezentują, to gastka frustratów. Nikt nie podejmie z nimi żadnych rozmów.

 • Nike 12.11.2020

  A przecież dobrze by to zrobiło tym sieciom handlowym. Koniec roku - pora płacić podatki. A taki to dodatek stanie się uzasadnionym kosztem pracownicym. No zobaczymy, - powiedział niewidzoncy (c).

 • Zdzisia 12.11.2020

  W końcu wszyscy pracownicy sklepów też wystąpią o ten dodatek.Obawiam się skutku odwrotnego i pracodawcy zaczną zamykać punkty sprzedaży.Dużo ludzi potraci pracę i to będzie ten cały efekt.

 • O 12.11.2020

  Myślę, ze powinni tez dodatkowo dostać dodatek za pracę w nocy, dochody firmy rosną, wynik jest coraz lepszy a pracownik ma po prostu robić i się cieszyć, ze ma pracę. Wydłużane godziny otwarcia, czy sklepy czynne całodobowo przy tej samej obsadzie to już wyzysk.

 • Pracownik 12.11.2020

  Niestety 1500 zł to za dużo jak na JMP. Już to widzę... Oni ledwo dali dodatki za pierwszą falę i niestety była to 1/5 tej w/w kwoty. Nie liczę na żaden extra dodatek. To jest po prostu przykre.

 • Bożena 11.11.2020

  Człowieczek
  11.11.2020
  Bardzo szanuję pracę naszych kasierów. Dziękuję wam, bohaterowie! Byłoby dobrze jakby i pracedawca docenił poświęcenie tych ludzi. ===== Zgadzam się.

 • Ja-Ja 11.11.2020

  Nie będzie żadnego dodatku. Przed Świętami dadzą coroczną "trzynastkę" i napiszą że to właśnie to, t.z. tendodatek kovidowy.

 • Moniek 11.11.2020

  Znając życie, wątpie w te 1500. Najwyżej dadzą po 500-550 brutto. Aczkolwiek trzymam kciuki za sprawiedliwość.
  Zdrówka życzę pracownikom supermarketów!!!

 • maxx 11.11.2020

  Dostaną maks 500zl.

 • stary związkowiec 11.11.2020

  A czemu tylko 1500 brutto dodatku do pensji ? Przecież mogli napisać 2000 , 5000 czy 10 000 brutto. Albo 500 zł. Nie ważne ile. Ważne ,że o nich znowu piszą. Będzie taki efekt jak z tym strajkiem i referendum. Trochę się wylansują, narobią pracownikom przed świętami nadziei. A wyjdzie jak zawsze....
  Pracodawca ma tam ich pisemka ,gdzie zawsze.

 • Klient NETTO 11.11.2020

  No zobaczymy czy sie powiedzie. Życzę powodzenia.

 • Pracownik 11.11.2020

  No tak. Utargi rosną dzięki tym pracownikom. Tóż warto docenić ich poświęcenie.

 • Człowieczek 11.11.2020

  Bardzo szanuję pracę naszych kasierów. Dziękuję wam, bohaterowie! Byłoby dobrze jakby i pracedawca docenił poświęcenie tych ludzi.

 • Pracuję w Biedronce 11.11.2020

  Wkońcu dotarło, że dodatek covidowy należy się nie tym oto telefonicznym lekarzom, a szarym pracownikom supermaketów, którzy codziennie obsługują parę tysięcy ludzi. Precież wiadomo że nawet przed pójściem na kwarantanne już po tym, jak choroba została PODTWIERDZONA, każdy idzie na większe zakupy... żeby to niczego nie zadrakło przez te minimum 2 tygodnie!

 • zdystanowany_pragmatyk 11.11.2020

  JMP nie zanotowało prawdopodobnie nigdy w historii swojego istnienia tak rekordowych zysków jak obecnie. Szczytem zachłanności ze strony firmy byłoby nie nagrodzić tych, którzy słupki sprzedaży wywindowali w górę. Szczerze mówiąc wątpię jednak by jakikolwiek postulat w tej kwestii został uwzględniony. Za dobrze znam tę firmę.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także