28.01.2020/11:41

Związkowcy do Tesco: Warunki wypłaty świadczeń zwalnianym pracownikom są krzywdzące

Według związkowców z NSZZ "Solidarność" w Tesco Polska, opracowane przez sieć handlową zasady zwalniania pracowników - a konkretnie, wypłaty dodatkowego świadczenia dla osób tracących pracę - są krzywdzące. Strona związkowa wezwała zarząd Tesco "do zaprzestania działań, które w opinii organizacji są sprzeczne z obowiązującym prawem oraz zasadami współżycia społecznego".

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Rik 08.07.2021

  Jestem na wypowiedzeniu za porozumieniem stron . W czerwcu wzięłam 1 dzień urlopu okolicznościowego zaplanowanego prawie miesiąc wcześniej.Czy to spowoduje , że nie dostanę dodatkowej pensji za frekwencję?

 • mniej niż zero 29.01.2020

  jakim prawem odprawy???!!!
  Na salach outsorcing, kasjerki z Ukrainy na umowie zleceniu lub też poprzez agencję.
  W POK bawią się telefonami a im wyższe stanowiska tym większe leserstwo. Mieliście dobrą pracę przez tyle lat!!! Upadek tesco jest przez ludzi przyspawanych od lat do stołków. Teraz wiekszość na zwolnieniach i podobno już pierwsze oskarżenia o mobbing. Jesteście bezczelni. Biedactwa, wcale was nie żałuję

 • Kosmos 29.01.2020

  Oni sa w tych związkach oderwani od rzeczywistości... chronic nierobow najlepiej tylko... tesco w cale nie musi dawac bonusu do odprawy, a daje na jasnych zasasach... to zle??? Jakby nie dawalo pewnie tez by zwiazkom nie pasowalo.. to o co tym zwiazkom chodzi.. mysle ze one same nie wiedza

 • Darlosu 29.01.2020

  Moja szefowa dając mi wypowiedzenie powiedziała tylko nie bądź egoistą ustalając grafik na ostatnie dni mojej pracy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.