10.03.2017/16:26

NSZZ Solidarność-80 żąda od sieci Biedronka podwyżek. Co najmniej 3200 zł brutto!

Portal wiadomoscihandlowe.pl dotarł do pisma, jakie Zakładowa Organizacja Związkowa NSZZ Solidarność 80 w Jeronimo Martins Polska S.A. wystosowała do pracodawcy i w którym domaga się podwyżek wynagrodzeń dla pracowników. Zdaniem związkowców, minimalna podstawa wynagrodzenia dla kasjera-sprzedawcy przy zatrudnieniu powinna wynosić 3200 brutto, dla zastępcy 4500 brutto, a dla kierownika sklepu 6000 brutto.

W piśmie wysłanym przez związkowców 28 lutego br., do którego treści dotarła redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl, związkowcy domagają się - oprócz podwyżek wynagrodzeń zasadniczych - także gwarancji minimum 10-proc. wzrostu wynagrodzeń za każdy przepracowany w firmie rok.

Związkowcy z NSZZ Solidarność 80 dobrze przygotowali się do walki o podwyżki. W piśmie do Biedronki podkreślają, że sieć wypracowuje ok. 67 proc. zysków całej grupy Jeronimo Martins oraz że wzrost sprzedaży w 2016 r. wyniósł 10,8 proc., a w IV kwartale ub.r. było to aż 13,4 proc.

Przedstawiciele Solidarności-80 - organizacji związkowej działającej przy Biedronce od przełomu 2016 i 2017 roku - przypominają też swojemu pracodawcy, że inne sieci znacząco podwyższają wynagrodzenia swoich pracowników i zwracają uwagę, że przy malejącej stopie bezrobocia firma będzie miała problemy z rekrutacją nowych pracowników, co już ma miejsce, jak przyznał prezes grupy Jeronimo Martins Pedro Soares dos Santos.

Przypomnijmy, prezes Jeronimo Martins jeszcze kilka tygodni temu zapowiadał, że Biedronka nie planuje w tym roku podwyższać płac swoim pracownikom, po tym jak dokonała tego dwukrotnie w roku 2016. Jednak dyrektor personalny Jeronimo Martins Polska Jarosław Sobczyk w piśmie rozesłanym pracownikom Biedronki pocztą wewnętrzną zapewnił, że dyskontowa sieć planuje w tym roku "zmiany wynagrodzeń". Treść tego pisma ujawniliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl w minionym tygodniu.

Pismo ZOZ NSZZ Solidarność 80 do zarządu Jeronimo Martins Polska

"W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi o braku podwyżek płacowych na rok 2017 r, dla Polskich pracowników firmy Biedronka , pragniemy wyrazić nasze głębokie zaniepokojenie tym faktem . W związku z tym wzywamy zarząd firmy, do podjęcia negocjacji płacowych ze stroną społeczną NSZZ Solidarność 80 w JMP S.A. Uważamy ,że minimalna podstawa wynagrodzenia dla Kasjera- sprzedawcy przy zatrudnieniu powinna wynosić 3200 brutto, dla zastępcy 4500 brutto, a dla kierownika sklepu 6000 brutto. Naszym zdaniem , każdy pracownik powinien mieć też zagwarantowane minimum 10 procentowy wzrost wynagrodzenia za każdy przepracowany rok - niezależne od dodatków i premii.

Pragniemy zaznaczyć ,że firma Biedronka wypracowuje około 67 procent zysków całej grupy Jeronimo Martins. Wzrost sprzedaży w 2016 r. w porównaniu do roku poprzedniego wynosił w walucie lokalnej 10,8 procenta. Natomiast wzrost sprzedaży w czwartym kwartale 2016 r.wynosił 13,4 procenta. Czyli wyniki finansowe Biedronki cały czas mają tendencje zwyżkową.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Anitka L. 13.03.2017

    A przy okazji świta związkowa S80 z budżetu ma pokażną kasę dla siebie.Tak tylko szczekają jak psy na głodzie dla pozorów a niby "karawana" idzie dalej wężykiem do kieszeni takim podszczekującym i podskakującym,jakby zerwanym z łańcucha pieskom!!!!!!!CÓŻ Z POPRZEDNIEGO ZWIĄZKU ZOSTALI WYRZUCENI!!!

  • Pracownik 11.03.2017

    Masz rację za tą harówkę !

  • nicpoń 11.03.2017

    Coś niezręczny ten tytuł. 3200 to nie jest kwota żądanej podwyżki...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.