10.07.2020/07:00

Zwolnienia grupowe w Auchan. Jest porozumienie sieci ze związkowcami

8 lipca odbyły się intensywne, ale owocne negocjacje pomiędzy przedstawicielami Auchan Polska a związkami zawodowymi działającymi w sieci. Dotyczyły one świadczeń dla 293 osób zatrudnionych w hipermarketach w Mysłowicach oraz w Dąbrowie Górniczej, czyli placówkach, które mają zostać zamknięte dla klientów z dniem 30 sierpnia.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • Dodo 11.07.2020

  Czytając na stronie tzw.zwiazkow zawodowych zpsh wiadomości ze spotkania w sprawie zamykanych sklepów pomijając stek bzdur jakimi nas uraczyła osoba która podobno pisze te komunikaty zastanawia mnie pretensja do osób obecnych ze strony solidarności że musiały się kontaktować z członkami komisji zakładowej . W tej nowej normalnej komisji na szczęście nie ma jednowladctwa tylko są konsultacje z pracownikami i przede wszystkim z CZŁONKAMI KOMISJI co niestety muszę stwierdzić jest w pozostałych organizacjach że członkowie nic nie wiedzą o zamiarach ani o podejmowanych decyzja przez swoje władze tak było za poprzedniej przewodniczącej że do tej pory nie ma dokumentów co tak naprawdę zostało podpisane jest to wszystko wrzucone do regulaminów

 • Mirka z Wrocławia 11.07.2020

  Iwono 2 . To na pewno bardzo trudna sytuacja dla wielu pracowników zamykanych sklepów . Zwróć jednak uwagę na drobny szczegół. Pracodawcą zamyka działalność w tych 2 lokalizacjach a nie sprzedaje działalność innemu podmiotowi . Ta drobna różnica nie zmienia jednak waszej sytuacji. Idąc na skróty mam jednak nadzieję, że szybko znajdziesz inną pracę i będziesz mogła kupić meble .

 • iwa2 11.07.2020

  Tesco zostało sprzedane wraz z pracownikami.... Nie wiemy co dalej z nami będzie, Czy stracimy pracę czy nie.......Nikt nie informuje, pracodawcy mają nas w d... Mam pytanie; czy mogę wziąć meble na kredyt czy się wstrzymać bo czeka mnie zasiłek.. To jest pytanie do firmy, dla której pracownicy to rodzina.....Przynajmniej tak było do sprzedaży spółki.....Żal, bo pokochałam tych ludzi i tę firmę.... A ona kopnęła nas pracowników w zadek.....Polski zarząd, poslka mentralność........ Trudno.... Padło.......

 • Warszawiak 10.07.2020

  Solidarność była strasznie zaangażowana. Tak zaangażowana że nawet przewodniczący miał w nosie temat zwolnień i nie raczył uczestniczyć w negocjacjach. Może podacie swoje słowa że pierwszy i ostatni raz podpisujecie dokument oraz że tylko dlatego podpisujecie że jest koronowirus. Hipokryci z solidarności jedynie co zgłosili to ubezpieczenie z Allianz a teraz szumnie ogłaszają jak to oni nie walczyli o pracowników. Na szczęście presją wywarta na solidarność przez pracowników pomogła.

 • Dąbrowa Górnicza 10.07.2020

  Kenaj kolego z Bydgoszczy mamy nadzieję że protokół że spotkania będzie rzetelny i wtedy okaże się kto tak naprawdę walczył o tego pracownika

 • Magda z Auchan Praga 10.07.2020

  Gdybyśmy wszyscy tak "twórczo" negociowali jak Solidarność w Auchan Polska a pracodawcą spełniały ich żądaną to dziś wszyscy byli byśmy na łąkach zielonych !!!!

 • Kenaj 10.07.2020

  Ciekawa dyskusja . Szanowna Koleżanko lub Szanowny Kolego z Dąbrowy Górniczej nie mam nic przeciwko Solidarności . Znam jednak genezę tego wydarzenia ponieważ brałem w nim udział. Wszyscy mamy szczęście, że w negocjacjach biorą udział również odpowiedzialne osoby a nie tylko populisci i propagandzisci ze pustymi sloganami na sztandarach .

 • Dąbrowa Górnicza 10.07.2020

  W tej sprawie solidarność może przypisać sobie sukces bo tylko oni po telefonach od nas wysłuchali i ułożyli plan co byśmy chcieli i to zrobili OPZZ nawet nie zadał żadnego pytania od nas a pozostałe dwa związki jak zawsze nie mają zastrzeżeń do propozycji pracodawcy to solidarność wywalczyła dla nas więcej kasy i przedłużony pakiet ubezpieczenia za 1 grosz jest ich pomysłem tak więc twoje oburzenie jest bezpodstawne a o honor przewodniczacego solidarności nie musisz się martwić ma go więcej niż przewodniczący pozostałych trzech związków razem

 • Marta 1972 10.07.2020

  Znam tego szefa od zielonego swiatla z Solidarnosci z mojego sklepu Auchan . Powiem tak ,zeby nikogo nie obrażać. Panie chroń i broń nas pracowników Auchan przed takim związkowym szefem. Tragedia.

 • Mariusz 567 09.07.2020

  Treść tego art.to jakaś kpina, to jakis żart, to nierzetelne dziennikarstwo lub celowe wprowadzenie dziennikarza w błąd przez związkowców z "Solidarności" W Auchan działają cztery organizacje związkowe, które braly udział w negocjacjach i to właśnie przedstawiciele tych czterech organizacji wynegocjowały i podpisały porozumienie a nie jak podaje autor, że to związkowcy z "Solidarnosci" wynegocjowały i podpisały porozumienie. Taka propagandą związkowców z "Solidarności"Auchan pod przywództwem ich przewodniczącego człowieka bez honoru to znany zabieg medialny .Jak jest sukces negocjacyjny w to zaslugi przypisuje sobie "Solidarnosc" jak porażka to winne pozostałe związku. Szkoda o nich pisać ponieważ gonią jedynie za własnym interesem a nie za dobrem wspólnym.!!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.