REKLAMABelgian Meat Office - Baner Główny (16-30.09.2019)

Sąd w Amsterdamie odmówił w tym tygodniu ustanowienia zabezpieczenia roszczeń Spar Polska. Spółka wnioskowała o to, by sąd nakazał wykonywanie umowy licencyjnej ze Spar International - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Co ciekawe, obie strony sporu twierdzą, że są zadowolone z decyzji holenderskiego sądu.

REKLAMAEDENRED - eBook - Belka w artykułach (16-24.09.2019)

(fot. materiały prasowe, Spar International)

// Informacja od redakcji: artykuł był kilkukrotnie aktualizowany. Najpierw poszerzyliśmy tekst o stanowisko Spar Polska, a następnie dodaliśmy do artykułu kolejne komentarze przesłane naszej redakcji przez Spar International. //

Spar Polska tłumaczy, że ustanowienie zabezpieczenia o które spółka sama wcześniej zawnioskowała, stało się bezprzedmiotowe po tym jak podobne zabezpieczenia zostały ustanowione w międzyczasie przez sądy w Polsce.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że sąd w Holandii w chwili wydawania postanowienia nie posiadał wiedzy o zabezpieczeniach wydanych w Polsce.

- Spar Polska jeszcze przed rozstrzygnięciem podjął próbę cofnięcia wniosku w związku z już uzyskanym zabezpieczeniem roszczeń przed sądami okręgowymi w Kielcach i Katowicach. Z uwagi na specyfikę postępowania holenderskiego, Spar Polska musiał uzyskać zgodę na cofnięcie wniosku o zabezpieczenie od Spar International, który zgody takiej nie wyraził - tłumaczy kancelaria prawna reprezentująca Spar Polska w komentarzu przesłanym redakcji wiadomoscihandlowe.pl.

Co ciekawe, Spar International w odpowiedzi na to oświadczenie... zaprzecza, jakoby ze spółką lub z jej prawnikami kontaktował się jakikolwiek przedstawiciel Spar Polska w sprawie wycofania wniosku o ustanowienie zabezpieczenia przed wydaniem przez sąd postanowienia w tej sprawie. - Doradcy prawni Spar International ostrzegali już Spar Polska przed składaniem nieprawdziwych oświadczeń odnoszących się do niedawnych decyzji sądowych - grzmi ponadto centrala Spara w komentarzu nadesłanym nam w piątek wieczorem.

Spar International nie zgadza się z postanowieniami sądów okręgowych w Kielcach i Katowicach ustanawiającymi zabezpieczenia roszczeń Spar Polska, w związku z tym firma złożyła wnioski o zawieszenie rygoru ich natychmiastowej wykonalności (sądy odrzucił te wnioski), jak również złożyła zażalenia, które będą teraz rozpatrywane przez sądy wyższej instancji.

Centrala Spara przedstawia postanowienie amsterdamskiego sądu jako swój sukces. - Jako że kwestia rozstrzygana była przez sąd kompetentny do rozstrzygania sprawy (umowy licencyjnej - red.), decyzja sądu z tego tygodnia jest najważniejszą z dotychczas wydanych - oceniają w komentarzu dla portalu wiadomoscihandlowe.pl przedstawiciele Spar International.

- Postanowienie wydane zostało, po zapoznaniu się ze szczegółowymi oświadczeniami i dowodami zaprezentowanymi przez obie strony, przez ten sam sąd, który docelowo wyda rozstrzygnięcie w postępowaniu głównym. W orzeczeniu napisano, że w oparciu o przedstawione dowody nie jest prawdopodobne, aby roszczenia Spar Polska zostały uznane w postępowaniu głównym - napisała centrala sieci w komentarzu. - Spar International jest przekonany, że po decyzji sądu w Amsterdamie nastąpi pełne i ostateczne odrzucenie wszelkich roszczeń Spar Polska w trwającym postępowaniu głównym - przekazała nam centrala sieci.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 47

 • 44
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (51)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Franek 51 2 miesiące temu

  Bo większość redakcji liczy na dobre stosunki z sieciami handlowymi i ich komunikaty i oświadczenia głos FB czy to obecnego Spara czy Piotra i Pawła ich mało interesuje.Identyczna sytuacja jest z FB PiP którzy informowali WH o wielu rzeczach które sie nie ukazały jak choćby oficjalne pismo do Zarządu Spar Group

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zdegustowany 50 2 miesiące temuocena: 100% 

  Do Polska Ironia: większość franczyzobiorców SPAR chętnie złożyłaby wypowiedzenia, ale mają umowy terminowe lub z półrocznym wypowiedzeniem. LB robi fortele, żeby uniknąć przyjęcia wypowiedzeń i tak w zeszły czwartek i piątek zamknął drzwi do biurowca siedziby firmy i nie wpuszczał franczyzobiorców z wypowiedzeniami. Około 100 sklepów już złożyło wypowiedzenia więc to i tak już koniec. Nikt nie liczy na zbawienie ze strony nowego SPAR, na dziś każdy patrzy jak uciec z starego a okazuje się to dużym problemem przez kruczki prawne stosowane przez prawników SPAR Polska. Kto na tym wszystkim cierpi najbardziej - My franczyzobiorcy, ale problem w tym, że żadna redakcja nie chce opisać tego problemu z punktu widzenia franczyzobiorcy tylko zostały nam komentarze, które często nie są publikowane!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polska ironia 49 2 miesiące temuocena: 27% 

  Freedom : ale jaja , widać ze to ty jesteś stroną w tym układzie ... ha ha i widać ze masz ciśnienie na nowy SPAR ! Czyli piszesz o swoich doświadczeniach i przekonujesz do nowego „dobrobytu”

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~freedom 48 2 miesiące temuocena: 100% 

  Franek ty będąc FB PiPu coś za dobrze jesteś zorientowany co do Spar Polska:) bo niby skąd wiesz że Spar Polska naciska żeby handlować z eurocach, nikt nie przesądza że pójdzie do nowego Spara, są też inne sieci takie jak Kupiec, PGZ, stokrotka, premium, Passa itd. czy nawet można działać pod swoim szyldem. Przekaż Prezesowi jedno że nikt nie chce już z nim biznesu robić i w tym wszyscy fb są zgodni. PS. Eurocach na pewno się boi żeby takiego mocnego gracza na rynek wpuścić

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Handlowiec 47 2 miesiące temuocena: 80% 

  Pracuje dla jednego z dużych producentów i z tego co wiem narazie handlu nie będzie.Spar który wchodzi do Polski oczekuje zbyt wiele w zamian nie dając Nic po za wizją rozwoju i słowami optymizmu oczywiscie temat zamrożonych zaległości PIP jest dla nich bardzo nie wygodny i stoją na stanowisku że to nie ich zobowiązania.Zachowanie przy negocjacjach świadczy iż mają poczucie iż są gigantem handlu i będą nim niedługo na Polskim rynku więc warunki oczekują jak Jeronimo albo Cerffour.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franek 46 2 miesiące temuocena: 29% 

  A magazyn pusty!Juz wiadomo ze Sparowi jest bardzo ciężko uruchumor dystrybucje.Po pierwsze nie dają zabezpieczeń po drugie odcinają się od zobowiązań Pip po trzecie nikt im nie chce dać warunków ( termin, rabaty) Drodzy FB Spara wyglada na to ze Eurocash narazie was lepiej zaopatrzy.A mialo być tak pieknie...Wy nadal w to wierzycie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polska ironia 45 2 miesiące temuocena: 67% 

  Tak patrząc na komentarze poniżej , LB doprowadził do flustracji swoich FB . PiP zadłuża i wykorzystuje FB . Czemu myśl ze nowy podmiot uratuje obie firmy , skoro każdy ma złe doświadczenia z tymi firmami i nowym podmiotem tworzonym przez ludzi co upodlili stare obie firmy ??!!! Czy ja jestem jakiś baran ?! Czego ja tu nie rozumiem ?! Ludzie opamiętajcie się ! Uwolnijcie się z tego całego bagna! I uciekajcie gdzie indziej ! A jak się ustabilizuje sytuacja to wtedy pomyślcie co robić ! Obie stare firmy to bankruci ! Nowa widać nie wpompuje tyle kasy by ratować trupa ! Sama wyglada słabo z marnym kapitałem ! Producenci nie są głupi ! Niby jak nowy kupi sieć i nie spłaci zobowiązań , to producenci nie dadzą towaru ! Bo niby komu i za co ?! Każdy Janusz jako słup mógłby kupić PiP za przysłowiowa złotówkę i nowy NIP i co ? Ze głupi Polacy i pójdą za obłudą ?! ... ha ha ..., no niby idą ... dlatego nie rozumiem tej farsy !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~blabla 44 2 miesiące temuocena: 100% 

  Takie mam pytanie - dlaczego LB chodzi po sądach to w Katowicach to w Kielcach? Składa te same papiery tu i tu? Jakiś absurd.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Widz 43 2 miesiące temu

  Franek to jest morze Michał...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dociekliwy 42 2 miesiące temuocena: 100% 

  Franek zachowuje się jak ... "internetowy troll" LB

  oceń komentarz
 • ~Miecio 41 2 miesiące temuocena: 100% 

  Nawet jak LB wygra sprawę to i tak nie zatrzyma franczyzobiorców. Wszyscy mają już tego po wyżej uszu...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jurek2019 40 2 miesiące temuocena: 40% 

  Rozpoznawalność tej marki w takich miastach jak : Poznan,Warszawa , Trójmiasto jest praktycznie zerowa.Z czym do ludzi?

  oceń komentarz
 • ~Franek 39 2 miesiące temuocena: 57% 

  Zdegustowany...absutnie Cię rozumiem ale W PIP zarząd i zarządca sanacyjny postępuje identycznie plus do tego Pan Seller i Stelmaszak żyją w przekonaniu ze Biedronka się trzęsie na sama myśl moich inwestycji a póki co większość producentów nie chce dać warunków a wynajmujący nie chcą Spara bo w dużym formacie sklepów i przy braku walki handlowej popartej warunkami u producentów ten biznes nie może być rentowny

  oceń komentarz
 • ~Zdegustowany 38 2 miesiące temuocena: 100% 

  Do Franek: proponuję ci pójść pod skrzydła LB zobaczysz jakie to Eldorado. Musisz nas zrozumieć obecnych franczyzobiorców Spar. My chcemy aby ta telenowela się skończyła, aby LB oddał nam pieniądze za niezaplacone retro i dał rozwiązać umowy franczyzowe. Nie chcemy być więcej więźniami Rzeszowskiej spółki. Chcemy móc normalnie pracować i zarabiać. Nie wyobrażamy sobie współpracy z kimś kto od wielu miesięcy Nas okłamuje i w komunikatach mailowych przestawia informację o inwestorze którego ponoć ma ale nikt nie wie gdzie on się schował. Z kimś kto nie chce spotkać się z swoimi franczyzobiorcami. (Od pół roku nie było żadnego spotkania). Przede wszystkim LB to człowiek który obrócił przeciw sobie wszystkich nawet najbliższych przyjaciół. Franek proszę Cię nie komentuj sytuacji jak nie miałeś do czynienia z tym człowiekiem i nie masz pojęcia o współpracy z nim.

  oceń komentarz
 • ~PiP 37 2 miesiące temuocena: 100% 

  Po co LB licencja - przecież i tak z tego nic nie będzie bo na detalu się nie zna. Szkoda tych franczyzobiorców, bo mają tylko kłopoty przez ten cały cyrk.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franek 36 2 miesiące temuocena: 55% 

  Nie nie jestem pracownikiem LB jestem franczyzobiorca PIP który nie widzi biznesu i przyszłości z tymi Panami i ta firma która poza filmie z RPA nic jeszcze konkretnego nie zaproponowała i kończy się na opowieściach „będziemy”

  oceń komentarz
 • ~Zdegustowany 35 2 miesiące temuocena: 83% 

  Do Franek: a ty rozumiem prwcownikiem LB jesteś i dorabiasz komentarzami pod artykułami o Spar Polska.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franek 34 2 miesiące temuocena: 50% 

  Pewnie nie ale zobaczycie co będzie dalej na początku obiecanki cacanki a potem cenny w magazynie dowalają zabezpieczenia będą chcieli przecież ten Seler i Marek to łgarze

  oceń komentarz
 • ~cytryna 33 2 miesiące temuocena: 86% 

  do Franek: A niby pod Leszkowymi skrzydłami jest lepiej....

  oceń komentarz
 • ~ale upał 32 2 miesiące temuocena: 100% 

  Prawda zawsze wychodzi na jaw, i tego nikt nie zatuszuje kombinatorstwem i manipulacją.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franek 31 2 miesiące temuocena: 36% 

  Czy wy tak wszyscy chcecie pod skrzydła afrykańskie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Kamila 30 2 miesiące temuocena: 67% 

  @Kamil - ale przecież ten pierwszy tytuł który wkleiłeś jest cały czas prawdziwy. Nic się nie zmieniło. Sąd wydał postanowienie (o odmowie udzielenia zabezpieczenia). Czego nie rozumiesz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kamil 29 2 miesiące temuocena: 73% 

  Aktualizacja tekstu ok, Ale czemu został również zmieniony tytuł artykułu z: "Amsterdamski sąd wydał postanowienie w sporze pomiędzy Spar Polska a Spar International" na "Amsterdamski sąd odmówił ustanowienia zabezpieczenia roszczeń Spar Polska"?????????????????????????????????????? W pierwszym artykule napisaliście, że "planujecie aktualizację tekstu" - Aktualizacja, to nie zmienienie tekstu w 100% wraz z nagłówkiem, bo to już inny artykuł.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zdegustowany 28 2 miesiące temuocena: 100% 

  Droga redakcjo jak chcecie rzetelnie przedstawiać informację na temat Spar to zasiegnijcie zdanie u źródeł czyli u franczyzobiorców którym Spar Polska jest winny mnóstwo pieniędzy i doprowadza do bankructwa.

  oceń komentarz
 • ~Zdegustowany 27 2 miesiące temuocena: 89% 

  Przecież to wszystko jakaś paranoja. Z Spar Polska nikt nie chce już współpracować ani dawca licencji ani franczyzobiorcy. Sąd właściwy dla rozstrzygnięcia sprawy wydaje dla Spar Polska niekorzystną decyzję ale oni twierdzą że jest inaczej że decyzja nie ma znaczenia że najważniejsza jest decyzja w Kielcach(skąd te Kielce?). To na prawdę jakiś absurd. Myślę że temat będzie już krótki za chwilę będzie upadłość Spar Polska.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franek 26 2 miesiące temuocena: 60% 

  To niech go wstawia jak ma komplet sprawdzonych informacji a nie tylko informacje z jednej strony lub nawet od ludzi którzy chcą szybko wykończyć LB

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~miamija 25 2 miesiące temuocena: 88% 

  Przecież redakcja w porannym tekście, że będzie aktualizowała artykuł.... nic tylko narzekacie i narzekacie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sklep 24 2 miesiące temuocena: 59% 

  Panie Redaktorze Jachowski dlaczego ta informacja od momentu publikacji dziś rano na WH zmieniła swój wydźwięk i to kilkakrotnie? Widać już wpływ zarządu SPAR Polska na treść artykułu!!! Dlaczego pisząc o wyroku sądu w Rzeszowie i przytaczając opinię zarządu SPAR na jego temat nie przywoła Pan opinii na ten temat ze strony SPAR International. Czy sprawdził Pan czy do sądu w Kielcach i Katowicach wpłynęły pozwy, które były warunkiem utrzymania tych postanowień. Czy ma Pan takie potwierdzenia z sądu? Dlaczego zarząd SPAR Polska złożył w ogóle pozew zabezpieczający w sądzie w Kielcach czy Katowicach? Jaka jest właściwość sądowa w tych sprawach? Co sąd w Kielcach ma do sprawy pomiędzy SPAR International a SPAR Polska? Proszę zapytać zarząd SPAR Polska aby ujawnił w ilu sądach okręgowych w Polsce złożył pozwy zabezpieczające i aby przedstawił wszystkie wyroki sądowe a nie tylko te korzystne dla SPAR Polska. Nawet dobry PR ze strony redaktorów WH nie pomoże Leszkowi Baciowi w uratowaniu

  Edytowany: 2 miesiące temu

  oceń komentarz
 • ~Franek 23 2 miesiące temuocena: 44% 

  Spar International przedstawia sprawę jak mu wygodniej

  oceń komentarz
 • ~55 22 2 miesiące temuocena: 50% 

  Waldek o to chodzi ze teraz wiesz wiecej niz wynikalo z oswiadczenia Spar International

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Waldek 21 2 miesiące temuocena: 63% 

  No właśnie redakcja zmieniła tekst. O co chodzi????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Yongman 20 2 miesiące temuocena: 75% 

  Franek, to sobie zobacz co inne redakcje opublikowały i dopiero wtedy porownuj :) Nic tylko oswiadczenie Spar International. Tutaj przynajmniej masz szczegóły sprawy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franek 19 2 miesiące temuocena: 100% 

  Dokładnie do rozwiązania sprawy jeszcze długa droga!Dziwi mnie tylko ze rano na WH inny komunikat o godz 12 już stawiający sprawę w innym świetle.

  oceń komentarz
 • ~Ala 18 2 miesiące temuocena: 100% 

  Zauważcie, że to tylko postępowanie zabezpieczające a nie główna rozprawa...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~asd 17 2 miesiące temuocena: 60% 

  Szkoda mi franczyzobiorców. Oby nie trafili z deszczu pod rynnę. Nie miejmy złudzeń, że ekipa z Wasz Sklep Spar to jacyś zbawcy rynku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janas 16 2 miesiące temuocena: 100% 

  Z tego co mi wiadomo to już około 100 sklepów złożyło wypowiedzenia. Tak samo producenci i dostawcy wypowiadają umowy. Zatem jaka jest przyszłość Spar Polska bez sklepów, umów z producentami i dostawcami, bez prawa do marki???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kolo 15 2 miesiące temuocena: 100% 

  Kiedy koniec tej sagi i upadłość firmy bać pol, bo to już koniec.

  oceń komentarz
 • ~Mały sklep 14 2 miesiące temuocena: 100% 

  Myśle że już najwyższy czas aby Spar Polska zorganizował zapowiadane spotkanie z franczyzobiorcami. Przedstawił nam nowego inwestora z którym podobno podpisał list intencyjny i odpowiedział dlaczego nie wypłaca zaległych zobowiązań.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franek Dolas 13 2 miesiące temuocena: 100% 

  Panie Leszku jest światełko w tunelu. Franczyzobiorcy naprawdę chcą się dogadać. Ściągnij Pan nam ten łańcuch z szyi i puść nas wolno.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adrian 12 2 miesiące temuocena: 100% 

  Wreszcie!!! W tym wszystkim najgorzej mają franczyzobiorcy i ich rada, na którą Bać nasyła kolejne prokuratury! Oby to się wreszcie skończyło!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jazda-na-autostradzie 11 2 miesiące temuocena: 100% 

  a dziś siedziba otwarta? :) LB ktokolwiek widział ktokolwiek wie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~FB 10 2 miesiące temuocena: 100% 

  Ok, to ten wyrok oznacza, że niesłusznie od lutego płacimy opłaty marketingowe - teraz musimy jako FB odzyskać niesłusznie zapłacone pieniądze. Oszustwo pierwszej klasy, a do tego buta i arogancja!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obserwator 9 2 miesiące temuocena: 100% 

  Prawdziwego mężczyznę poznać po tym jak kończy... Zamykanie biura przed FB?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pol 8 2 miesiące temuocena: 100% 

  W końcu dobra informacja!!! Wreszcie Franczyzobiorcy SPAR będą mogli zbudować sieć z prawdziwego zdarzenia na zasadach partnerskich. To była długa batalia. Panie LB jeśli mogę coś Panu zasugerować na przyszłość - to proszę nauczyć się słuchać ludzi...

  oceń komentarz
 • ~franczyzobiorca z zapomnianego regionu 7 2 miesiące temuocena: 100% 

  Wreszcie się uwolnimy od despotycznych i irracjonalnych rządów LB.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to ja 6 2 miesiące temuocena: 100% 

  Wreszcie Spar w Polsce stanie na nogi!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sparing 5 2 miesiące temuocena: 100% 

  Pycha, brak pokory... To tylko część przyczyn, które zgubiły LB. To franczyzobiorcy tworzą sieć a nie Ty LB!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fran 4 2 miesiące temuocena: 100% 

  To już wiemy dlaczego wczoraj biurowiec centrali Spar Polska był zamknięty. W tej sytuacji Panie Bać chyba trzeba wywiesić białą flagę i dogadać się z Franczyzobiorcami których swoim postępowaniem doprowadza Pan do bankructwa. W innym przypadku myślę że może się Pan spodziewać wielu pozwów sądowych o działanie na niekorzyść swoich partnerów franczyzowych. Na pewno będzie Pan musiał nam oddać pieniądze , które w tej sytuacji były niesłusznie przez Spar Polska pobierane za udzielanie prawa do znaku towarowego, którego od 22.02.2019 Pan nie ma

  oceń komentarz
 • ~handlowiec 3 2 miesiące temuocena: 100% 

  Brakło tylko ze strony LB dialogu z franczyzobiorcami...

  oceń komentarz
 • ~kichasierobi 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  i co teraz, miało trwać to dwa lata, szybki ten sąd.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~blackhorse 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Brawo !!! Może to zakończy tą żenadę ze strony LB. LB zabarykadował się w swoim biurowcu i nie pozwala nikomu wchodzić do budynku. Wszystko po to, żeby nie przyjmować wypowiedzeń. Jakaś masakra. Ale teraz wypowiedzenia nie będą potrzebne, tylko odstąpienia :-D

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony