REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)
Hipermarket Auchan w Łomiankach

Hipermarket Auchan w Łomiankach (materiały własne)

Strona 2 z 2
REKLAMAMAGO - Euroshop - Belka w artykułąch (04-18.03.2020)

Dodatkowo ambicją Auchan do 2022 r. jest podwojenie obrotu w handlu przez internet, a tym samym osiągnięcie ponad 15 proc. światowego obrotu z wyłączeniem hipermarketów i supermarketów.

Zielone Auchan

Auchan chce też  wyeliminować opakowania plastikowe do 2022 roku. Również opakowania wszystkich produktów marki własnej Auchan mają być w 100-proc. nadające się do recyklingu. Ponadto do 2022 roku zużycie energii w sklepach ma spaść o 25 proc. 50 proc. zużywanej energii będzie pochodzić ze źródeł niskoemisyjnych.

Zmiany dotkną też pracowników. W celu poprawy wydajności i sprawności operacyjnej Auchan Retail planuje reorganizację we Francji. Projekt zakłada zwolnienie 517 pracowników. W sumie zlikwidowanych zostanie 677 miejsc pracy, a powstanie 135 nowych.

Równowaga finansowa

Sieć chce też odzyskać swobodę finansową. Władze firmy Auchan Retail podkreślają, że firma "wdraża strategię inwestycyjną, aby skoncentrować swoje wysiłki na priorytetowych oczekiwaniach klientów. Podjęte działania mają na celu przywrócenie równowagi finansowej i osiągnięcie głębokiej odmiany do 2022 r., przy docelowej EBITDA wynoszącej 6 proc. Jednocześnie firma będzie nadal obniżać koszty operacyjne. Długofalowym celem jest osiągnięcie 1,1 miliarda euro oszczędności."

- Auchan 2022 to ambitny projekt realizowany z silnym pragnieniem dobrej jakości jego wykonania. Jestem przekonany, że nasza firma może umocnić w handlu detalicznym XXI wieku  - podkreślił Edgard Bonte, prezes Auchan Retail.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

Otwarcie roku. Auchan Lifestore w Luksemburgu

Auchan rozwija lifestore, czyli nowy koncept hipermarketu [ZDJĘCIA / VIDEO]

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Viper 1 miesiąc temu

  Jak podkreśla sieć, oferta Auchan będzie opierać się na lokalnych produktach, a firma będzie współpracować z lokalnymi producentami. Mam to rozumieć że w końcu będą tylko i wyłącznie polscy producenci nie jak teraz Chiny,Francja czy inne?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony