REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

krajowe sieci handlowe

 

23 października 2019, 08:32

Stoisko rybne w hipermarkecie Auchan

Stoisko rybne w hipermarkecie Auchan (Materiały prasowe Auchan)

Hipermarkety Auchan są kolejną siecią handlową, która rezygnuje ze sprzedaży żywych karpi przed świętami Bożego Narodzenia. Swoją decyzję firma tłumaczy tym, że stale rośnie grupa klientów krytycznie oceniające sprzedaż taki sposób sprzedaży ryb.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Jak podaje Auchan Retail Polska, decyzja ta była możliwa dzięki wieloletniej współpracy operatora hipermarketów z Hodowcami Karpia, z którymi rozmowy o zaprzestaniu sprzedaży żywej ryby były prowadzone od ponad 5 lat.

– Wyjście ze sprzedaży żywego karpia to wieloletnie rozmowy z polskimi Hodowcami, którzy mając zaufanie do Auchan, stopniowo przestawiali swoje rodzinne hodowle na przetwórstwo, lub poszukiwali innych dróg rozwoju dla swojej branży. Musimy pamiętać o wszystkich elementach tego procesu: o Hodowcach i ich biznesie, o dobrostanie ryby, ale również o potrzebach klientów – powiedziała Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji i CSR w Auchan.

Do zaprzestania sprzedaży żywych ryb w hipermarketach nawoływała organizacja VIVA!, zajmująca się dobrostanem zwierząt. Podczas spotkań z przedstawicielami Auchan Retail Polska prowadziła rozmowy na temat rezygnacji ze sprzedaży żywego karpia prezentując argumenty środowiskowe i społeczne. 
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony