REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Hipermrket sieci Auchan w Łomiankach

Hipermrket sieci Auchan w Łomiankach (materiały własne)

Sieć Auchan Retail zaprezentował w Luksemburgu swój trzeci lifestore, czyli nowy koncept otwartego hipermarketu łączącego wszystkie obszary życia klientów. Nowy hipermarket – jak zapewniają władze francuskiej grupy - to rewolucja w obszarze doświadczeń zakupowych klientów.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Władze Auchan wskazują, że „aby naprawdę zmienić życie swoich klientów, firma postanowiła zmienić swój pomysł na handel detaliczny.” W ostatnich miesiącach należące do grupy sklepy laboratoria w kilku krajach eksperymentowały z zakupami przyszłości. Koncept lifestore jest efektem prowadzonych prac i nowego podejście francuskiej sieci do handlu.

Dzięki tej nowej koncepcji sklepu Auchan zmienia paradygmat w handlu. Przechodzi od modelu sklepu zamkniętego do modelu otwartego, placówki połączonej z całym obszarem życia klientów. W ramach konceptu pod jednym dachem funkcjonują nie tylko oferta handlowa, gastronomiczna, usługowa i rozrywkowa, ale także przestrzeń coworkingowa. Swoje miejsce znalazły w ramach konceptu firmy start-upowe, czy międzynarodowe marki. Jednocześnie hipermarket działa w ramach szerszego ekosytsemu, który łączy wszystkie okoliczne sklepy sieci.

Na poziomie sprzedaży lifestore jest czymś więcej niż tylko sklepem, ma on zrewolucjonizować doświadczenie zakupowe i stać się popularnym miejscem spędzania czasu przez rodziny, gdzie mogą one nie tylko zrobić zakupy, zjeść obiad, ale także rozerwać się i miło spędzić czas.

Nowy koncept sklepu jest już obecny w chińskim mieście Jiaxing, w prowincji Zhejiang, a także w Turynie we Włoszech, a od 15 maja br. hipermarket w koncepcie lifestore działa w Luksemburgu, w centrum handlowym La Cloche d'Or.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~klient 2 ponad rok temu

  ... i boksy kasowe też są z Polski ...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ekspert 1 ponad rok temu

  Sklep Auchan Lifestore w Luksemburgu wyposażył w regały polski producent !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony