REKLAMAMLEKOVITA - Batoniki - Banner Główny (13.07.-22.07)

PRAWO I FINANSE

rynek pracy i pracownicy

 

24 listopada 2017, 12:32

Pracownik magazynu

Pracownik magazynu (fot. Pixabay CC0)

Do poziomu 6,6 proc. spadła stopa bezrobocia w październiku. To kolejny historyczny, aczkolwiek spodziewany wynik. W części województw bezrobocie nadal sięga lub przebija dwucyfrowy wynik.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Takie dane podał właśnie Główny Urząd Statystyczny. Wstępne szacunki analityków wskazywały, że procent ten zmieści się w widełkach 6,5-6,8. Podobne wyliczenia miało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Mimo, że bezrobocie systematycznie spada od 9 miesięcy, nadal w części województw utrzymuje się ono na dwucyfrowym poziomie. Z kolei w innych spada do ok. 5 proc. Najwyższy wskaźnik bezrobocia posiada województwo warmińsko-mazurskie ze stopą bezrobocia na poziomie 11,6 proc, z kolei najniższy województwo śląskie – 5,2 proc. W porównaniu z poprzednim miesiącem bezrobocie spadło we wszystkich województwach, najbardziej w opolskim i podlaskim, najmniej w małopolskim i pomorskim. Podobnie było w przypadku porównania rok do roku. Tu najszybciej bezrobocie spadało w województwie warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim, najwolniej w wielkopolskim.

Na koniec października w Polsce zarejestrowanych było 1 mln 69,5 tys. bezrobotnych, czyli o ponad 47 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i 238,5 tys. mniej niż rok temu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony