REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Supermarket sieci Biedronka

Supermarket sieci Biedronka (materiały własne)

- Biedronka powinna i będzie rozwijać się poza granicami Polski - zapowiedział Pedro Soares Dos Santos, prezes zarządu i CEO Grupy Jeronimo Martins. Rynkiem na którym pojawią się wkrótce sklepy sieci jest Rumunia.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Pedro Soares Dos Santos podkreślił, że wejście na rynek Rumuński to plan na najbliższe lata, firma nie podjęła jeszcze decyzji czy pierwsze sklepy sieci pojawią się jeszcze w tym roku.

Dopytywany przez dziennikarzy, szef Jeronimo Martins stwierdził, że firma jest obecnie na etapie przygotowania strategii na najbliższe pięć lat, a wejście na rynek rumuński powinno nastąpić w ciągu 2-3 lat.

Pedro Soares Dos Santos zasygnalizował, że firma będzie chciała wejść do Rumunii przejmując już działającym na tym rynku sieć sklepów. Na pytanie dziennikarzy, czy może chodzić o sieć Profi, którą firma była zainteresowana już kilka lat temu, a której obecnym właścicielem jest fundusz Mid Europa Partners szef portugalskiego operatora odpowiedział, że decyzję w tej sprawie podejmą władze spółki w Polsce.

Pytany, czy Jeronimo Martins jest zainteresowane innymi rynkami, np. Węgrami odpowiedział, że nie rynek węgierski nie jest w kręgu zainteresowania firmy.

Spółka Jeronimo Martins Polska zarządza w naszym kraju siecią ponad 3000 sklepów Biedronka. W tym roku operator planuje dodać do sieci ok. 100 nowych placówek.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 12

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony