REKLAMAMASPEX - Baner Główny (01-16.10.2019)

Usługa Carrefour Drive, która daje klientom możliwość zamawiania zakupów przez internet, a odbierania ich samodzielnie w sklepie jest już dostępna jest w Warszawie już w dwóch testowych lokalizacjach na Targówku i od kilku tygodni w Śródmieściu.

REKLAMA
Usługa Carrefour Drive we Francji

Usługa Carrefour Drive we Francji (Carrefour)

Od stycznia 2018 roku ta forma odbioru zakupów e-grocery działa w CH Atrium Targówek przy ul. Głębockiej 15. Od niedawna natomiast klienci mogą odbierać zakupy również w nowym punkcie odbioru Carrefour Drive w CH Arkadia przy al. Jana Pawła II 82.

Jak tłumaczą przedstawiciele sieci Carrefour Polska „rozwój e-grocery jest jednym z głównych elementów strategii omnikanałowości i planu transformacji Carrefour 2022. Firma rozwija się na rynku e-grocery, a wprowadzanie kolejnych usług to element strategii, która ma zapewniać klientom siei „swobodę wyboru najbardziej odpowiadającej im formy dostawy i odbioru zakupów”. Właśnie dlatego firma rozszerzyła usługę Carrefour Drive i testuje ją w kolejnej lokalizacji w Warszawie.

Przedstawiciele francuskiego operatora podkreślają, że usługa „Carrefour Drive jest rozwiązaniem cieszącym się popularnością we Francji, a otwierając drugą lokalizację w Warszawie weryfikują, czy polscy konsumenci mają podobne zapotrzebowanie.” Należy dodać, że na rynku francuskim usługa Drive jest znacznie lepiej rozwinięta i oferowana nie tylko w innym bardziej rozbudowanym wariancie (specjalnych hal do odbioru), ale także oferowana jest nie tylko przy hiper- ale także supermarketach sieci.

Firma nie chciała zdradzić, w jakich lokalizacjach usługa Carrefour Drive ruszy w kolejnych miesiącach. Patrząc na geograficzny rozwój projektu sprzedaży żywności przez internet można założyć, że usługa będzie udostępniana w kolejnych hipermarketach Carrefoura w Warszawie, a następnie zostanie zaoferowana np. klientom z aglomeracji śląskiej, gdzie firma rozwija e-grcery.

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

  • 3
    BARDZO PRZYDATNY
  • 1
    PRZYDATNY
  • 2
    OBOJĘTNY
  • 1
    NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony