REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 03.10.2019)
Strona 2 z 2
REKLAMAProxi Cloud Belka w artykułach_wrzesien

(materiały własne)

Powstają również platformy, które łączą wielu rolników i klientów zapewniając większą różnorodność i model zbliżony do sklepu internetowego z tą różnicą, że producenci żywności nie są anonimowi (np. Ranozebrano.pl). Kolejną inicjatywą są kooperatywy spożywcze, które skupują żywność od rolników, do których mają zaufanie co do jakości i naturalności procesu uprawy, ale cały proces logistyki i sprzedaży w sklepie jest prowadzony przez społeczność, gdzie każdy członek przyjmuje na siebie określone zadania zgodnie z potrzebą i umiejętnościami (np. Kooperatywa Dobrze).

Są również organizacje zajmujące się food sharingiem, czyli przyjmowaniem od ludzi produktów, których oni nie skonsumują, a niedługo minie ich termin przydatności do spożycia, aby rozdać je ludziom potrzebującym (np. Foodsharing.pl). Mamy również do czynienia z ekonomią współpracy w obszarze przygotowania i dostarczania gotowych posiłków. Szczególnie warto wyróżnić tutaj platformy, poprzez które zwykli ludzie mogą ugotować posiłek i za odpłatą ugościć kogoś w swoim domu.

 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 20

 • 17
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony