REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
ID Logistics Polska, międzynarodowy dostawca usług logistycznych, Carrefour Polska i firma Keratronik, specjalizująca się w systemach monitorujących GPS, wdrażają nowatorskie rozwiązanie – plomby elektroniczne, które zrewolucjonizują zarządzanie transportem we francuskiej sieci.
REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Hipermarket sieci Carrefour, fot. WG

Hipermarket sieci Carrefour, fot. WG

Wykorzystanie plomb elektronicznych zapewni Carrefourowi dostęp do wielu informacji i pełną kontrolę nad dostawami, pozwoli też na oszczędności. Jeszcze tej jesieni każdy pojazd dowożący towar z magazynu do jednego z 600 sklepów sieci Carrefour w Polsce zostanie wyposażony w plombę elektroniczną wielokrotnego użytku. To proste w obsłudze urządzenia przymocowywane do naczep samochodów ciężarowych. Wyposażono je w nadajnik GPS, co umożliwia śledzenie taboru w czasie rzeczywistym. Monitorowane jest nie tylko aktualne położenie samochodu, ale również jego prędkość i kierunek, w którym jedzie. Rozwiązanie to w znaczący sposób zwiększa bezpieczeństwo dostaw. W przypadku próby otwarcia lub uszkodzenia plomby podczas transportu, wysyłany jest alert (SMS i/lub e-mail). Dotyczy to również nieprzewidzianych wydarzeń na drogach. Informacja na ten temat natychmiast trafia do systemu, więc szybko można wybrać nową trasę przejazdu.

Śledzenie samochodów pozwala na skrócenie bezproduktywnych postojów oraz sprawdzenie czasu pracy kierowców. Sklepy są informowane o planowanej godzinie przyjazdu za pomocą SMS-a, co pozwala im na wcześniejsze przygotowanie się do przyjęcia towaru. System daje możliwość sprawdzenia historii dostaw oraz odczytania szczegółowych danych dotyczących konkretnej ciężarówki. Dodatkowo plomba elektroniczna pozwala na monitorowanie temperatury wewnątrz naczepy, co jest ważne w przypadku ładunków wymagających kontrolowanej temperatury w czasie transportu, np. owoców i warzyw. (AU)

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony