REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020
Na zdj. premier Mateusz Morawiecki

Na zdj. premier Mateusz Morawiecki (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Płaca minimalna ponownie wrośnie. W 2020 roku będzie wynosić 2450 zł. Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w fabryce płytek Tubądzin: „Chcemy dawać impuls do wzrostu wynagrodzeń w całej gospodarce” – podaje serwis money.pl.

REKLAMA

Morawiecki przypomniał też, że od tego roku płaca minimalna wynosi 2250 zł. To wzrost o 7,1 proc., czyli o 150 zł, w porównaniu z poprzednim rokiem. Zapowiedział także, że do naszych portfelu trafi jeszcze więcej niż teraz.

„Płaca minimalna rośnie zdecydowanie, w przyszłym roku urośnie do poziomi 2450 zł brutto. To znaczący przyrost przez ostatnie 3-4 lat” – podkreślił premier.

Związki zawodowe (NSZZ "Solidarność", OPZZ i FZZ) proponują, by płaca minimalna wzrosła o 270 złotych, do 2520 złotych brutto, a stawka godzinowa wynosiła 16,50 zł. Postulują także podwyżki w budżetówce o 15 proc.Znana jest także wspólna propozycja organizacji pracodawców: wzrost minimalnego wynagrodzenia o 137,25 zł, to oznacza kwotę 2387,25 zł i stawka godzinowa 15,60 zł.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~gija888 2 6 miesięcy temu

  Ludzie matematyka jest jedna. Dzisiaj koszty wynagrodzeń w przedsiębiorstwie to poziom 50-70% wszystkich kosztów. Jeśli wzrosną wynagrodzenia to wrośnie cena masła, mleka, chleba i roweru oraz telewizora. Błędne koło. Na koniec wyjdzie tak jak zawsze w życiu....stracą Ci na dole - własnie z tymi najniższymi podstawowymi wynagrodzeniami. To wszystko prowadzi do jednego....katastrofy ekonomicznej Polski. Inflacja rośnie, ceny rosną, socjal rośnie, coraz mniej ludzi pracuje......o zgrozo!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lek 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  jakie to ma znaczenie ile kto zarabia jak koszt płacowy należy wliczyć w koszt wytworzenia produktu lub usługi. a ze wszystko drożeje przez to , to już nikt nie mówi. liczy ile w kieszeni zostaje po zapłaceniu i kupieniu wszystkiego jedyny wygrany w tym jest ZUS i Urząd skarbowy, dalej ten sam procent podatku tylko wyższe kwoty zgarniają. polski pracodawca jest traktowany jak dojna krowa a wmawianie ludziom ze dzięki państwu będą więcej zarabiać to jest traktowanie przedsiębiorcy jak krwiopijce i oszusta

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony