REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020

(pixabay.com)

Ograniczenie handlu w niedziele i święta spowodowało zamieszanie w głowach klientów. Sami zarządzający sklepami przyznają, że nawet w weekendy handlowe ruch w sklepach był mniejszy, bo klienci nie wiedzieli, kiedy handel jest dozwolony.

REKLAMA

Ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni przewiduje stopniowe ograniczanie liczby niedziel handlowych.

W 2019 r. zakaz nie obowiązywał w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, a także w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc i nie obowiązuje w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Właśnie dlatego, wszystkie niedziele, do końca 2019 r. są handlowe. W grudniu można robić zakupy w trzy niedziele handlowe: 15, 22 oraz 29 grudnia.

Jak w takim razie pracują sieci sklepów w okresie okołoświątecznym? Niektóre sieci już ogłosiły godziny otwarcia w Wigilię i Sylwestra.

Biedronka podała, że godziny otwarć sklepów ulegną zmianie. 23 grudnia będzie można zrobić zakupy co najmniej do godz. 22:00, a 24 grudnia 2019 r., w Wigilię Bożego Narodzenia, do godz. 13:00. W Sylwestra zaś sklepy będą otwarte do godz. 19:00. 

Sklepy Lidl będą czynne w Wigilię, 24 grudnia do godz. 12:30, a w Sylwester, 31 grudnia wszystkie dyskonty Lidl będą otwarte do godz. 18:00. 

Aldi: w Wigilię, 24 grudnia sklepy będą otwarte do godz. 13:00, a w Sylwester, 31 grudnia dyskonty Aldi będą otwarte do godz. 18:00. Sieć sklepów podaje jednak na swojej stronie internetowej, że 31 grudnia niektóre sklepy będą otwarte do godziny godz. 13:00 i publikuje listę tych placówek.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony