REKLAMAHELIO - Baner Główny - Bakaliowe Kieszonkowe (18-29.09.2019)
Hipermarket Tesco w Warszawie

Hipermarket Tesco w Warszawie (materiały własne)

Strona 5 z 5
REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE -BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.09.2019)

Podatek prosto w serce

Tesco stoi przed wieloma nowymi wyzwaniami. Firma nie była w stanie podjąć na dużą skalę zdecydowanych działań, by zniwelować skutki zakazu handlu w niedziele – takich, jakie intensywnie prowadzą m.in. Biedronka i Lidl. Co prawda Tesco wróciło z kampaniami marketingowymi, ale nie są w stanie przebić się do klienta, w sytuacji gdy dwaj najwięksi dyskonterzy zalewają reklamami telewizję, radio i internet. Dobrym rozwiązaniem było wprowadzenie konceptu Nasza Cena, który miał pokazać, że Tesco oferuje codziennie niskie ceny. Niestety to ciągle za mało, aby klienci wrócili masowo do sklepów sieci.

Natomiast w 2020 r. nie tylko Tesco, ale wszystkie duże sieci handlowe mogą stanąć przed kolejnym wyzwaniem – podatkiem od handlu, a to oznacza, że brytyjska sieć będzie musiała zapłacić fiskusowi kolejnych kilkadziesiąt milionów złotych. Podatek mocno podgryzie firmy, która jest w fazie głębokiej transformacji.

Na dokładkę, podczas sobotniej konwencji rządzący zapowiedzieli, że jeśli utrzymają władzę to do roku 2023 r. płaca minimalne wzrośnie do 4 tys. zł brutto. Co dla wielu graczy działających w handlu oznacza kolejne poważne kłopoty. Czy w takich warunkach brytyjska firma będzie chciała nadal handlować w Polsce?

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 32

 • 22
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (14)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Czytelnik 14 wczoraj 09:34

  @ Redakcja, czy Pracownicy ze sprzedanych Kauflandowi sklepów dostaną odprawy? Na warszawskiej Pradze dojdzie do systuacji, że obok siebie będą funkcjonować dwa sklepy Kaufland. Czy Redakcja wie coś na temat?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ryba 13 5 dni temu

  Dramat w Warszawie, Bydgoszczy i Łodzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MichalM 12 5 dni temuocena: 100% 

  Tesco upada bo rządzą nim idioci. Scentralizowany system zarządzania gdzie jakiś milenials w Krakowie podejmuje decyzje o każdym regale półce czy koszu w Pcimiu dolnym a kierowników sprowadza się do roli niedecyzyjnych nadzorców. Durnowate ceny zbyt nisie ceny tam gdzie nie trzeba HALLOOOOO porównajcie ceny w gazetkach Carrefour i Tesco, Carrefour droższy i zarabia Tesco sprzedaje za psi h.... i dokłada. Marnowanie powierzchni, w moim Tesco Tarnów można było upchnąć spokojnie 10tys dodatkowych wysokomarżowych towarów przemysłowych. No i HIT DNIA wędliny otwarte 2h po otwarciu sklepu i zamknięte 3h przed zamknięciem, warzywa wykładane koło 9:00 i nie dokładne nigdy więc połowy warzyw o 15:00 już nie ma.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Illinois 11 6 dni temuocena: 67% 

  Ja się nie dziwię że Tesco upada nie ma towarów ,mało kasjerek brak uprzejmej obsługi nikt nic nie wie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam7 10 7 dni temuocena: 100% 

  a może EBOiR wyłoży dla Tesco taka kasę jaką wyłożył na rozwój Lidla i Kauflanda...nie, gdzieżby, swoich trzeba wspierać, Mittel Europa ma się dobrze, budowanie dominacji niemieckiej w Europie, Niemcy i satelity zdominowane przez niemiecki kapitał to nowy eurokołchoz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~@marcin1980 9 7 dni temuocena: 100% 

  Nie chodzi o rentowność poszczególnych jednostek ale calej sieci. Wbrew pozorom trudno utrzymać nawet sklep który w ocenie klienta "żre". trzeba się trochę znać na funkcjonowaniu obiektów handlowych

  oceń komentarz
 • ~J23 8 8 dni temu

  A kto mówi o ratowaniu Tesco? Jeszcze niejedna prywatna fortunka powstanie w UK z tego zamykania sklepów. A ze akcjonariusze stracą... a kogo to obchodzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~marcin1980 7 8 dni temuocena: 100% 

  Super art. U nas w Olsztynie (wrocławska 1) nie ma innego dużego sklepu. Ludzie walą jak nienormalni, mimo, że od roku jedne drzwi nie działają. Ceny niezłe, towar dobry, kolejki astronomiczne, jedna kasa czynna. Jakim cudem w takim miejscu sklep może być nierentowny? Ale konkurencja wyczaiła rynek i już się buduje nieopodal. Szkoda, bo jak zamkną, to ktoś postawi budynek mieszkalny i znowu będzie jeden sklep.

  oceń komentarz
 • ~fan Henia i Krysi 6 8 dni temuocena: 100% 

  A mieli kiedyś świetne reklamy z Heniem i Krysią! Przyjemnie mi się je oglądało, a potem te postaci zniknęły z reklam, i dalej już nie pamiętam nic ciekawego.

  oceń komentarz
 • ~xxxxx 5 8 dni temu

  Łukaszu, bardzo dobry artykuł

  oceń komentarz
 • ~Beengood_bee 4 8 dni temuocena: 100% 

  W 2017 roku firma wyznaczyła swoje ambitne cele zgodne z Porozumieniem Paryskim. Tesco planuje zredukować emisję dwutlenku węgla o 35% do 2020 roku, 60% do 2025 roku i 100% do 2050 roku. W Polsce realizują to poprzez zamknięcia sklepów. 100% redukcja wydaje się realną napewno przed 2050 r.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ob serwator 3 8 dni temu

  Wyjście w ,,angielskim stylu''. Tyle że zanim wyjdą zbankrutuje niejeden przedsiębiorca, który miał im dostarczać towar albo ma podpisaną umowę najmu lokalu i prowadzi tam działalność.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A. A. 2 8 dni temu

  Ciekawe czemunkit nic nie wspomina o internetowej sprzedaży... To największe działy w sklepach tesco... Najwięcej pracowników

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xyz 1 8 dni temu

  Idealnie autor artykułu trafił w sedno.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony