REKLAMAEuroShop_banner główny_styczeń/luty 2020

Sieć E.Leclerc zamierza rozwinąć w tym roku swój koncept second-handlowych sklepów Leclerc Occasion. Obecnie działa 30 takich placówek, a na koniec roku ma ich być nawet 130.

REKLAMA
Na zdj. koncept Leclerc Occasion

Na zdj. koncept Leclerc Occasion (fot. E.Leclerc)

O zamiarach sieci informuje IGD. Plany rozwoju Leclerc Occasion związane są z ciepłym przyjęciem konceptu przez francuskich klientów. Leclerc Occasion zwykle funkcjonuje wewnątrz hipermarketów E.Leclerc albo tuż przy nich. To format, w którym sprzedawane są produkty przemysłowe, które miały już wcześniej właściciela, ale w dalszym ciągu nadają się do użytku.

Kategorie oferowane w Leclerc Occasion to m.in. sprzęt komputerowy, telefony, aparaty, telewizory, narzędzia, książki, biżuteria, sprzęt AGD, czy artykuły sportowe.

Jak czytamy na IGD, klienci przynoszą do sklepu własne produkty i uzgadniają z obsługą placówki cenę, po jakiej chcieliby sprzedać towar. Produkty są sprawdzane pod kątem potencjalnych defektów. Pieniądze ze sprzedaży oddanych produktów nie są przekazywane bezpośrednio osobom, które je dostarczyły - zamiast tego karta Occasion zasilana jest odpowiednią kwotą. Przy pomocy tej karty można następnie płacić za zakupy w regularnych sklepach sieci E.Leclerc.

Na ten moment nie wiadomo, czy podobny koncept może w przyszłości zagościć w sklepach E.Leclerc poza Francją, w tym w Polsce.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~niki 1 22 dni temuocena: 100% 

  Coś typu lombard z opcją zakupu barterowego i kartą lojalnościową.

  oceń komentarz
do góry strony