REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot. mat. prasowe)

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek Eurocash wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez Eurocash kontroli nad Frisco.pl.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Zgłoszenie zamiaru koncentracji wpłynęło do UOKiK 30 września 2019 r. Dotyczyło zamiaru przejęcia przez Eurocash kontroli nad Frisco poprzez nabycie akcji w kapitale zakładowym. Według danych z ostatniego raportu półrocznego, na koniec czerwca 2019 r. Eurocash posiadał ok. 44 proc. akcji Frisco.

Zgoda prezesa UOKiK na przejęcie przez Eurocash firmy Frisco.pl została wydana 18 listopada. Prezes urzędu odstąpił od uzasadnienia niniejszej decyzji z uwagi na fakt, iż w całości uwzględnia ona żądanie strony, nie rozstrzyga przy tym spornych interesów stron, nie została również wydana na skutek odwołania.

Grupa Eurocash od dawna nie kryła zainteresowania przejęciem kontroli nad dynamicznie rozwijającym się serwisem online. Już w październiku 2017 r. Pedro Martinho, członek zarządu Grupy Eurocash, potwierdzał to w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl.

„Na tym polu panuje pełna zgoda obu stron, czyli Eurocashu i funduszu MCI, który obecnie jest większościowym udziałowcem w tej spółce. Biznes się rozwija, bardzo dobrze rokuje, więc chcemy wejść w niego mocniej. Frisco.pl zaś zależy na pozyskaniu inwestora, który zainwestuje w jej rozwój.” – zapewniał wówczas menedżer.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony