REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Napoje i piwo

 

29 marca 2019, 14:03

piwo, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

piwo, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Jak wynika z badań zrealizowanych przez serwis Birofilia.org ponad 70% konsumentów, oprócz piw alkoholowych wybiera również piwa bez procentów, a 12% deklaruje picie tylko piwa bezalkoholowego. Producenci korzystają ze wzrostu popularności bezalkoholowego segmentu i wprowadzają nowości.

  

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

W bezalkoholowej ofercie Żywca pojawiło się Żywiec Białe 0.0% oraz pierwszy w Polsce radler na ciemnym piwie czyli Warka Radler Ciemne Cytrynowe 0.0%. Firma zaoferuje także Heinekena 0.0% w nowym, poręcznym opakowaniu.

 

Blisko 70% respondentów przyznało, że chcieliby mieć jeszcze większy wybór piw bezalkoholowych. Wybierając piwa bez alkoholu Polacy najczęściej sięgają po radlery, które stanowią obecnie ponad 60% sprzedaży w tym segmencie.

 

- W ostatnich latach skutecznie kształtowaliśmy trendy zachęcając Polaków do próbowania nowych smaków ze specjalnościami Żywca i piwami smakowymi, a w ubiegłym roku rozpoczęliśmy bezalkoholową piwną rewolucję. Dziś Grupa Żywiec jest absolutnym liderem rynku w obu segmentach. Łączymy zatem kompetencje w warzeniu piw gatunkowych i bezalkoholowych oferując zupełnie nowe bezalkoholowe specjalności jak Żywiec Białe 0.0% – mówi Małgorzata Lubelska, dyrektor ds. Marketingu Grupy Żywiec.

 

Strefa Zero, czyli specjalne miejsca ekspozycyjne i lodówki, które zwiększają widoczność piw i radlerów bezalkoholowych Grupy Żywiec  pojawi się w tym roku w zdecydowanie większej liczbie sklepów.

  

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony