REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL SOFT) - Baner Główny - 31.01 - 29.02.2020
Na zdj. III Kongres Mięsny 2018

Na zdj. III Kongres Mięsny 2018 (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Strona 9 z 9
REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

9.40. Co może branży mięsnej w Polsce pomóc, a co zaszkodzić?

9.38. Ekspertka BGŻ BNP Paribas: - Nie ma przesłanek, że ceny wieprzowiny mogłyby istotnie wzrosnąć w najbliższym czasie. Produkcja rośnie, ale rośnie też u głównych producentów unijnych oraz w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Konkurencja powoduje, że nie ma dużych przestrzeni do wzrostu.

9.32. - Czynnikiem pozytywnym, jeżeli chodzi o surowce, jest koncentracja gospodarstw. W ciągu 10 lat przeciętne gospodarstwo wzrosło z 29 sztuk do 64 sztuk trzody chlewnej.
W przypadku drobiu mieliśmy w ostatnich latach do czynienia ze sporym wzrostem. Teraz można się spodziewać wyhamowania tempa tego wzrostu. Wpływ na to może mieć zakaz stosowania pasz GMO czy kwestia uboju rytualnego, także ptasia grypa. Nie można wykluczyć pojawienia się ognisk tej ostatniej w Polsce - podkreśla Skrzypczak.

9.28. - Problemem może być postępująca regionalizacja hodowli trzody chlewnej. W niektórych regionach dla mniejszych firm dostęp do surowca może stanowić wyzwanie - zauważa ekspertka.

9.26. - Rok 2017 był całkiem niezłym rokiem dla branży mięsnej, ponieważ nie pojawiło się wiele negatywnych czynników, które miałyby negatywny wpływ na sektor – mówi Marta Skrzypczyk.

9.21. Pierwszą prezentację wygłosi Marta Skrzypczyk, analityk rynków agro w BGŻ BNP Paribas. Opowie ona o nowych wyzwaniach dla rynku mięsa i wędlin w Polsce.

9.10. Ze sceny witają gości: Iwona Szwan, prezes Wydawnictwa Gospodarczego oraz Grzegorz Szafraniec, wiceprezes Wydawnictwa Gospodarczego, a także Sławomir Siezieniewski, prezenter TVP.

8.50. Rozpoczynamy już lada moment!

6.05. Z pełnym programem dzisiejszego wydarzenia można zapoznać, klikając w niniejszy link.

6.00. Kongres Mięsny 2017 startuje już za trzy godziny. Udział w nim zapowiedziało ok. 370 uczestników. Wielu gości jest już na miejscu. Przed nami cały dzień prelekcji ekspertów, debat o kondycji branży i spotkań biznesowych. Wydarzenie zakończy się uroczystą galą, w trakcie której wręczone zostaną nagrody w konkursie na Najlepsze Stoisko Mięsno-Wędliniarskie 2018 i dla Dystrybutora Roku 2018 w kategorii Mięso i Wędliny.

Dzisiejszy Kongres nie byłby możliwy bez jego partnerów. Oto oni:

Poleć innym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony