REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.

(fot. mat. prasowe)

Spar Group poinformowało o zwiększeniu zaangażowania firmy JPMorgan Chase & Co. w akcjonariacie południowoafrykańskiej grupy handlowej.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

JPMorgan zwiększyło zaangażowanie z 1,54 proc. do 5,14 proc. Spar Group nie poinformowało, który podmiot sprzedał swoje udziały.

Transakcja uczyniła JPMorgan trzecim największym akcjonariuszem w Spar Group. Więcej akcji firmy ma tylko fundusz Public Investment Corporation (SOC) oraz Coronation Asset Management (Pty). Akcjonariat Spar Group jest jednak mocno rozwodniony - największy akcjonariusz ma tylko 17 proc. akcji spółki.

Obecnie Spar Group zaangażowany jest w przejęcie sklepów Piotr i Paweł w Polsce. Sklepy Spar w Polsce prowadzone są przez firmę Bać-Pol z Rzeszowa.

Spar Group Ltd notowana jest na giełdzie w Johannesburgu. W latach 60.-tych XX wieku została master franczyzobiorcą Sparana rynek RPA. Dziś operuje także w innych krajach Afryki - w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Swazilandzie, a nawet na Szeszelach. SPAR Group rozwinęła także działalność w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii oraz Szwajcarii.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Waw 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Coś WH mocno próbujecie Spar Group w dobrym świetle przedstawiać przed jutrem...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony