REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 10.06.
Kaufland, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Kaufland, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych (fot. Konrad Kaszuba)

Kaufland złożył do Urzędu ochrony Konkurencji i konsumenta wniosek o przejęcie części mienia firmy BTN w Ostrołęce. To właściciel nieruchomości, w której znajdują się m.in. sklep Tesco.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Jak informuje w komunikacie UOKiK, Kaufland Polska Markety nabędzie mienie w postaci praw i obowiązków wynikających z umowy najmu do powierzchni handlowej (koncentracja, o której mowa w art. 13 ust. 2 pkt 4 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów).

Firma BTN to zarejestrowana jest pod adresem ul. Inwalidów Wojennych 23/3 w Ostrołęce. W tej samej lokalizacji znajduje się sklep sieci Stokrotka. Na sąsiedniej ulicy zlokalizowana jest za to Galeria Bursztynowa, którą zarządza wspomniana spółka BTN. Tam operatorem spożywczym jest Tesco i to jego może dotyczyć ewentualne przejęcie. Przedstawiciele zarówno firmy BTN, jak i Galerii Bursztynowej nie odpowiedziały na pytanie o przejęcie konkretnej lokalizacji.

Kaufland już wcześniej złożył do UOKiK wnioski o przejęcie sześciu lokalizacji po sklepach Tesco. To dwie placówki w Warszawie, a także sklepy w Gdańsku, Lublinie, Wrocławiu i Krakowie. Urząd zezwolił do tej pory na przejęcie trzech z nich. To placówki w Warszawie (ul. Stalowa 60/64), Gdańsku (ul. Cienista 30) i Krakowie (ul. Wielickiej 259).

Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz. Grupa Schwarz poprzez sieci Lidl i Kaufland prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach, a ponadto m. in. w zakresie zbiórki, handlu i wprowadzania do obrotu surowców wtórnych (marka PreZero). W Polsce Grupa Schwarz działa poprzez własne sieci Kaufland, Lidl i PreZero.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~tst 1 6 miesięcy temu

  Kiedy wniosek o przejęcie w Starachowicach ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony