REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Pozostałe

 

23 października 2019, 14:55

(fot. Pixabay)

Nie tylko legislacja, ale także oczekiwania konsumentów mają wpływ na działania branży FMCG. Producenci muszą pamiętać, że marki podejmujące działania na rzecz środowiska mogą spodziewać się średnio 5 proc. wyższej sprzedaży niż te, które tego nie robią - powiedziała dyrektor zarządzająca Nielsena Karolina Zajdel – Pawlak podczas konferencji Sustainability Confex.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Raporty Nielsena pokazują, że produkujemy więcej plastiku niż sami ważymy, podczas gdy 57 proc. konsumentów zwraca uwagę, czy produkty posiadają przyjazne dla środowiska opakowania.

Już blisko 40 proc. Polaków interesuje się ekologią niezależnie od miejsca zamieszkania, czy wieku. Paneliści przedstawili wiele przykładów konkretnych działań takich jak: retro ekologia, opakowania zwrotne, zakupy do własnych opakowań, ponowne napełnianie, opakowania w 100 proc. z recyclingu, nowe opakowania marek własnych, potwierdzając, że konsumenci są gotowi na zmiany.

– Zatem to nie tylko legislacja, ale także oczekiwania konsumentów mają wpływ na działania branży FMCG. Producenci powinni pamiętać również, że marki podejmujące działania na rzecz środowiska mogą spodziewać się średnio 5 proc. wyższej sprzedaży niż te, które tego nie robią. Innowacyjne projekty laureatów Sustainability Award są dowodem na to, że nadszedł czas zrównoważonych rozwiązań – skomentowała Karolina Zajdel – Pawlak.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony