REKLAMADan Cake - Mlekovita (bułeczki) - baner główny (czerwiec 2018)
Na zdj. fabryka firmy Unilever w Bydgoszczy

Na zdj. fabryka firmy Unilever w Bydgoszczy (fot. CC1/Wikimedia Commons)

Koncern Kraft Heinz potwierdził, iż podjął kroki mające na celu połączenie z firmą Unilever. Do gigantycznej transakcji na rynku spożywczym na razie nie dojdzie, gdyż nie zgodziły się na nią władze Unilevera. Kraft Heinz nie wyklucza jednak podjęcia kolejnej próby doprowadzenia do fuzji  - podaje "The Guardian".

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

Jak informuje "The New York Times", Kraft Heinz zaoferował za przejęcie Unilevera 143 mld dol. w gotówce i akcjach.

- Nie ma pewności, że jakakolwiek formalna oferta zostanie przedstawiona radzie dyrektorów Unilevera - bezpiecznie informuje Kraft Heinz w komunikacie. Inwestorzy wiedzą jednak swoje. Na wieść o możliwym połączeniu, kurs akcji Unilevera na giełdzie w Amsterdamie wzrósł dziś o ok. 12 proc. Natomiast walory Kraft Heinz w handlu przedsesyjnym w Nowym Jorku podrożały o blisko 5 proc.

W portfolio Kraft Heinz znajdują się takie marki, jak Heinz, Pudliszki, Kraft, Capri Sun, czy Jell-O. Z kolei do Unilevera należą brandy takie jak Hellmann's, Knorr, Lipton, Algida, Rama, Saga, Amino, Kasia, Dove, Domestos, Cif, czy Axe.

Ewentualne przejęcie Unilevera przez Kraft Heinz byłoby najprawdopodobniej największą transakcją w historii rynku spożywczego na świecie. Aktualnie rekord ten należy do AB InBev, które w minionym roku wyłożyło 123 mld dolarów na przejęcie konkurenta na rynku piwa, SABMillera.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony