REKLAMAPRIM (KABANOS) - Kiełbaski z becułecki - Baner Główny (27- 31.03.2020)

Joker TNC będzie nową nazwą spółki dotychczas znanej jako Spar Polska - ustalił nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl. Zmiany zostały już zgłoszone do Krajowego Rejestru Sądowego, ale formalnie nie zostały jeszcze przeprocedowane.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)
Leszek Bać, prezes Spar Polska, a w zasadzie już Joker TNC

Leszek Bać, prezes Spar Polska, a w zasadzie już Joker TNC (fot. materiały prasowe)

Zmiana nazwy to jeden z wielu elementów realizacji porozumienia zawartego na początku lutego pomiędzy Spar Polska a jego konkurentem, Spar Group z RPA, oraz centralą sieci Spar (Spar International). Wcześniej strony długo spierały się o to, kto ma prawo do rozwoju sieci sklepów Spar w Polsce. Rzeszowski operator po wielu miesiącach sądowych batalii ostatecznie przyznał, że to "Spar Group jest wyłącznym licencjobiorcą marki Spar w Polsce".

Zapytaliśmy Spar Polska, czy Joker będzie jedynie nową nazwą spółki wchodzącej w skład Bać-Polu, czy również nowym szyldem sklepowym. Można bowiem założyć, że po uregulowaniu wszelkich kwestii spornych ze Spar Group i Spar International, rzeszowska firma pozostanie na rynku jako operator lokalnej sieci detalicznej, która z czasem może się poszerzać o kolejne sklepy (nawet jeśli aktualnie trend jest zdecydowanie odwrotny). Skoro przyszłe placówki nie będą już Sparami, potrzebny będzie nowy szyld. Nie uzyskaliśmy jednak jasnej deklaracji w tej sprawie.

Spar Polska, a w zasadzie już Joker TNC, to operator sieci 127 franczyzowych sklepów spożywczych. Liczba ta wkrótce spadnie, gdyż na mocy niedawnego porozumienia franczyzobiorcy rzeszowskiej spółki mają czas do końca lutego na "bezproblemowe" przechodzenie pod skrzydła Spar Group. Oczywiście nie wszyscy zdecydują się na taki krok; na tym etapie trudno jednak oszacować, jak duża grupa podmiotów pozostanie lojalna wobec dotychczasowego operatora.

Większościowym udziałowcem spółki Joker TNC jest znajdujący się w restrukturyzacji Bać-Pol. Grupę kapitałową tworzą jeszcze Marspol (również w restrukturyzacji) i Serpol (w upadłości).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 19

 • 15
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~rob 4 miesiąc temuocena: 60% 

  mateusz, nie słuchaj więcej radia maryja gdy pijesz wódkę, powiedz lepiej, że w Rzeszowie pracujesz...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~franczyzobiorca z zapomnianego regionu 3 miesiąc temuocena: 67% 

  @mateusz - komentarz godny ekipy Leszka... Jak postępował z franczyzobiorcami? Gdyby było dobrze, nikt by nie przeszedł...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mateusz 2 miesiąc temuocena: 31% 

  I bardzo dobrze!! niech sie odbuduje pod inna marką,zniszczyli go franczyzobiorcy spar polska w porozumieniu ze spar rpa !!myśleli że nawala im kasy i dadzą wspaniałe warunki umów,a tu klapa !!!!warunki tragiczne i z kasą nie ma szału , mało który sklep spar polska przeszedł do spar rpa !!i bardzo dobrze zamiast wspierać polski kapitał to jak zwykle polacy (patryjoci )przylepili się do obcego bo im złote góry obiecali!! trzymam kciuki za Bacia!!!!niech odbuduje firmę !!!!100% poski kapitał

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bruce Wayne 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Suicide Squad :/ ? hahaha

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony