REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020
Sklep nr 600 sieci Lidl w Poznaniu

Sklep nr 600 sieci Lidl w Poznaniu (LIdl Polska)

Lidl zarządza obecnie na polskim rynku siecią ok. 690 placówek handlowych. W czwartek, 24 października firma otworzy cztery nowe sklepy – w Warszawie, Krzeszowicach, Lwówku Śląskim oraz w Bielsku-Białej, co oznacza, że jest już bardzo blisko zrealizowania zapowiedzianego celu, czyli przekroczenia w tym roku granicy 700 sklepów.

REKLAMA

Według nieoficjalnych informacji, Lidl Polska nie tylko otworzy w Polsce sklep nr 700, ale przekroczy ten próg. To oznacza, że niemiecki operator uruchomi w 2019 r. w naszym kraju ponad 40 nowych sklepów.

24 października przy ul. Krakowskiej 35 w Krzeszowicach otwarty zostanie pierwszy sklep sieci Lidl Polska w tym mieście. Placówka będzie miała powierzchnię sprzedaży ponad 1100 mkw. i zatrudni 23 osoby. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z ponad 120 miejsc parkingowych.

Tego samego dnia ruszy nowy sklep Lidla przy al. Krakowskiej 79 w Warszawie. Placówka o powierzchni ponad 1350 mkw. zatrudni 30 osób i zaoferuje 90 miejsc postojowych dla aut klientów.

W tym samym czasie Lidl uruchomi przy ul. Warszawskiej 34 swój piąty sklep w Bielsku-Białej. Placówka o powierzchni sprzedaży ok. 1300 mkw. zatrudni 25 osób i zaoferuje ponad 90 miejsc parkingowych.

Czwarty sklep Lidla ruszy przy ul. Jaśkiewicza 20 B w Lwówku Śląskim i będzie to pierwsza placówka tej sieci w mieście. Sklep będzie miał powierzchnię ok. 1000 mkw. Zatrudnienie w placówce znajdzie 17 osób, a zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z niemal 60 miejsc postojowych.

Wszystkie cztery sklepy zostały wyposażone ekologiczne rozwiązania, m.in.: instalację ogrzewania wykonaną w oparciu o gruntowe pompy ciepła, odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, energooszczędne oświetlenie LED. Powyższe rozwiązania mają za zadanie zwiększenie efektywności energetycznej obiektu, uczynienie placówki obiektem energooszczędnym, co w konsekwencji przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Obecnie Lidl działa w 30 krajach i zarządza siecią ponad 10 500 sklepów. W Polsce działa obecnie ok. 690 placówek.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony