REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

To już pewne: sieć Lidl uruchomi pełnoprawny sklep internetowy w Polsce - ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl. Dyskonter pozwoli klientom na dokonywanie e-zakupów za pośrednictwem strony lidl-sklep.pl lada moment, bo już 5 kwietnia.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

O tym, że Lidl szykuje się do wejścia w sprzedaż przez internet w naszym kraju, informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl wielokrotnie. Pisaliśmy m.in. o tym, że sieć zatrudniła dyrektora działu e-commerce, prowadziła rekrutację na inne stanowiska związane z e-handlem, zarejestrowała domeny lidl-sklep.pl i lidl-shop.pl, a także założyła spółkę Lidl Online International Logistics. Wreszcie, na jesieni 2018 r., udało nam się potwierdzić, że rozpoczęły się beta testy sklepu internetowego.

Teraz platforma wychodzi z fazy pilotażowej i zostanie udostępniona klientom w całej Polsce. Lidl ogłosi to podczas zaplanowanej na środę konferencji prasowej. Sieć do samego końca starała się utrzymać w tajemnicy tematykę spotkania, nie podając nawet lokalizacji, w której konferencja się odbędzie, tylko organizując dojazd na miejsce z "neutralnego" punktu. - Podczas wydarzenia zdradzimy szczegóły projektu, nad którym ostatnio intensywnie pracowaliśmy. Już niedługo nasi klienci będą mogli korzystać z nowych możliwości, jakie będą oferowane przez naszą sieć - zachęcała sieć w zaproszeniu rozesłanym do dziennikarzy.

Owe "nowe możliwości" to właśnie zakupy przez internet. Przypomnijmy, że Lidl już wcześniej zdobył przyczółek w kanale e-commerce, tworząc platformę Winnica Lidla, służącą do rezerwacji alkoholu przez internet (płatność i odbiór odbywają się w sklepach stacjonarnych) oraz uruchamiając usługę Lidl Podróże.

Najnowsze rozwiązanie, czyli lidl-sklep.pl, będzie drugim pełnoprawnym sklepem internetowym sieci w naszym regionie Europy - wcześniej analogiczny projekt wdrożono w Czechach. Co istotne, sieć początkowo sprzedawać będzie za jego pośrednictwem artykuły przemysłowe/non-food (tekstylia, AGD, narzędzia itp.). W ofercie pojawią się również towary niedostępne w fizycznych placówkach Lidla. W ten sposób firma skokowo poszerzy swój asortyment, bez konieczności wygospodarowywania dla niego powierzchni w stacjonarnym sklepie.

Zakupy online w Lidlu będzie można zamówić z dostawą do domu. Przypomnijmy też, że Lidl od ubiegłego roku stawia przy swoich placówkach paczkomaty InPostu, które w naturalny sposób również mogą w przyszłości stać się punktami odbioru e-zamówień w modelu click&collect.

Plany Lidla na najbliższe miesiące nie zakładają wprowadzenia do sklepu internetowego w Polsce produktów z kategorii żywności pakowanej i świeżej. Dla sieci dyskontowej, opierającej swój model operacyjny na prostocie, przejrzystości i niskich cenach, wejście w e-grocery, czyli biznes niskomarżowy, skomplikowany logistycznie i sprawdzający się jedynie w największych aglomeracjach, przynajmniej na tym etapie ewolucji firmy nie ma sensu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 16

 • 14
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (5)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~lidli 5 ponad rok temu

  ale nowina, juz dawno wiadomo ze bedzie od kwietnia. w marcu testowali pracownicy a od kwietnia wszyscy w Polsce. 4 dni pozniej. Zakupy spzywcze dlugo nie beda w internecie. Kaufland mial w Niemczech i zrezygnowali. To sie nie oplaca.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lidli 4 ponad rok temu

  ale nowina, juz dawno wiadomo ze bedzie od kwietnia. w marcu testowali pracownicy a od kwietnia wszyscy w Polsce. 4 dni pozniej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maras 3 ponad rok temu

  Warszawiakom i krakusom z lidla dostarcza szopi.pl

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bbbbbb 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Oko -sadze, że na dzień dzisiejszy logistycznie nie jest możliwe by uruchomić internetowy sklep z żywnością (świeżą) na cały kraj. By coś takiego uruchomić - to w każdym sklepie sieci by musiał być punkt - magazyn do komisjonowanie/pakowania produktów, dodatkowo sieć by musiała mieć własny transport dystrybucyjny (busy) wyposażone w chłodnie. Za ileś lat to pewnie nastąpi ale to droga inwestycja jeśli chodzi o wdrozenie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oko 1 ponad rok temuocena: 100% 

  a już myślałem, że będzie można zrobić zakupy spożywcze ;/

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony