REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Sklep internetowy Lidla powinien ruszyć w Polsce w 2019 lub 2020 roku

Sklep internetowy Lidla powinien ruszyć w Polsce w 2019 lub 2020 roku (fot. materiały prasowe, Lidl)

Strona 2 z 2
REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W tej chwili otwarta jest rekrutacja w Lidlu na stanowisko product managera e-commerce, który odpowiedzialny ma być m.in. za "współtworzenie strategii sprzedaży produktów w kanale online". Oprócz tego dyskontowa sieć poszukuje w Polsce analityka e-commerce, lidera zespołu ds. obsługi klienta e-commerce, oraz kierownika sekcji obsługi klienta e-commerce. Co ciekawe, ogłoszenia o pracę dotyczące części z tych stanowisk widoczne są w sieci już od wiosny.

Otwarte pozostaje pytanie, jakie produkty zaoferuje sklep internetowy Lidla w Polsce w chwili startu. Można spekulować, że w pierwszej fazie działalności platformy będą to jedynie artykuły przemysłowe. W Czechach Lidl udostępnił swoim e-klientom dostęp do ponad 19 tys. produktów z kategorii non-food, ale wciąż nie pozwala na zakup żywności przez internet. W Niemczech Lidl początkowo oferował online tylko artykuły przemysłowe, później wprowadził do asortymentu wino, a dopiero potem żywność - którą zresztą później wycofał, za wyjątkiem tzw. cook-boxów. Wydaje się więc bardzo prawdopodobne, że również w Polsce Lidl nie zdecyduje się w początkowej fazie rozwoju działalności e-commerce na sprzedawanie żywności przez internet.

Jak deklarował już pod koniec 2017 r. w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl jeden z wysokich przedstawicieli Lidla, ewentualne otwarcie w Polsce sklepu internetowego z artykułami przemysłowymi "to nie jest kwestia tego >>czy<<, ale >>kiedy<<". Wszystko wskazuje na to, że moment ten nadchodzi wielkimi krokami.

Plany rozwoju Lidla w kanale e-commerce można też powiązać z instalowaniem paczkomatów InPostu przy sklepach sieci. Pierwsze maszyny operatora logistycznego już stanęły przy sklepach Lidla. Serwis Spider's Web spekulował niedawno, że zwieńczeniem współpracy obu firm będzie właśnie uruchomienie e-sklepu Lidla w Polsce w 2019 lub 2020 roku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 28

 • 21
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Lidl-sklep 4 ponad rok temuocena: 100% 

  od kwietnia lidl-sklep.pl w polsce. Zobaczymy czy bedzie sukses jak w czechach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leopard 3 ponad rok temuocena: 0% 

  Lidl online shop? Juz downo istnieje, ale naturalnie nie w Polsce. Jo juz downo tymu szukolch pewnyj Rzeczy i znoloz zech w Sklepie internetowym Lidl. Platnosci i Wysylka jest jak w Wiynkszosci E-Shop, rozne metody Przelywow, od 2-3 Dni Czas Wysylki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lidl PL 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Lidl online rusza w polsce od marca 2019 dla wybranych a od kwietania 2019 dla wszystkich: Magazyn w Polsce kilo warszawy (blonie)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zuzanna 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Wyzwaniem jest chyba jedynie gospodarka magazynowa? czyli aktualizacja online stanów magazynowych w poszczególnych lokalizacjach plus czas rezerwacji produktów, zakładam że nie bedzie wysyłek towarów a jedynie odbiór własny - oby tylko Lidl nie wydał 15 milionów jak Eurocash na takie rozwiązanie bo to byłaby porażka. Ale skoro nie mają jeszcze e-commerce managerów to chyba jednak poszli ścieżką dostawca oprogramowania wie najlepiej co potrzebne - oj, oj aby nie utopili tego projektu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony