REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(Youtube.com/Lidl Polska)

Niemiecki Lidl chce przyjąć w 2020 roku ponad 2400 nowych stażystów, absolwentów szkół średnich i studentów. To aż o 40 proc. więcej niż w ub.r. Minimalne pensje dla stażystów zaczynają się od 1000 euro. Studenci mogą liczyć nawet na 1800 euro miesięcznie.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Stawki wynagrodzeń dla stażystów detalista ustalił w listopadzie zeszłego roku: stażyści zaczynają od 1000 euro w pierwszym roku szkolenia, w drugim i trzecim roku otrzymują odpowiednio 1100 i 1250 euro. Uczestnicy programu dla absolwentów szkół średnich zarabiają 1100 euro miesięcznie podczas pierwszego roku, 1250 euro w drugim roku i 1500 euro miesięcznie w trzecim. W przypadku studentów stawki wynoszą odpowiednio: 1500, 1600 i 1800 euro.

Dyskonter podczas rekrutacji w coraz większym stopniu wykorzystuje media społecznościowe. Od kilku lat Lidl prowadzi własne kanały kariery na takich serwisach, jak Instagram, LinkedIn i Xing, a ostatnio zadebiutował również na TikToku. Oprócz nowych możliwości zdalnego nauczania, Lidl wprowadził coaching telefoniczny dla wszystkich uczestników szkolenia, którzy w tym roku zdają egzamin końcowy. Mogą oni liczyć na wsparcie ze strony doświadczonych trenerów.

W Polsce Lidl rozpoczął rekrutację do programu stażowego „The Lidl Way to Career” w marcu. Dyskonter poszukiwał studentów, głównie do centrali firmy w Jankowicach, którzy mają już za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe. Polscy stażyści Lidla mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 3300 zł brutto miesięcznie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony