REKLAMAPRIM (KABANOS) - Kiełbaski z becułecki - Baner Główny (27- 31.03.2020)
W 2012 roku przychody ze sprzedaży Grupy Maspex Wadowice, jednej z największych polskich firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych, osiągnęły poziom 2,91 mld zł. W porównaniu z 2011 rokiem to wzrost o 10 proc., czyli o prawie 270 milionów zł. Firmie udało się zwiększyć sprzedaż we wszystkich obszarach biznesu i kanałach dystrybucji.
REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

W ubiegłym roku Grupa osiągnęła też wzrost sprzedaży zagranicznej, która obecnie stanowi 34 proc. przychodów ze sprzedaży. Rok 2012 to także realizacja 15 akwizycji Maspeksu – m.in. Tymbark Maspex Romania zakupił liderów rumuńskiego rynku krakersów i precli – marki Salatini oraz Capollini. W 2013 roku firma planuje wzrost przychodów ze sprzedaży o około 5 proc., nie wliczając w to przejęć. Jednym z motorów wzrostu mają być m.in. wejścia w nowe, duże kategorie np. dania gotowe. W ciągu minionych 12 miesięcy zostały zakończone duże inwestycje – zwiększenie mocy produkcyjnych w zakładzie w Tychach oraz budowa nowoczesnej oczyszczalni ścieków w Olsztynku. W roku bieżącym firma planuje wydać ok. 110 mln zł na inwestycje produkcyjne.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony