REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot. Pixabay CC0)

Firma Dean Foods zgłosiła wniosek sądowy o upadłość. Pochodzący z Dallas przetwórca rozmawia również na temat ewentualnej sprzedaży. Dean Foods przyznaje, że jego problemy wynikają przede wszystkim ze spadku konsumpcji mleka oraz wzroście popularności wyrobów marek własnych.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

O sprawie pisze portal internetowy telewizji CNBC. Firma skorzystała ze szczególnych zapisów amerykańskiego prawa upadłościowego, które pozwolą jej nadal prowadzić działalność i zająć się spłacaniem zadłużenia. Na poczet tego Dean Foods zabezpieczył już 850 mln dolarów. Ponadto cały czas toczą się rozmowy dotyczące przejęcia aktywów firmy. Ich nabywcą może zostać firma Dairy Farmers of America.

Dean Food boryka się z problemami ponieważ, jak sam podkreśla, coraz większa liczba konsumentów sięga po mleko typu non-diary lub kupuje produkty marki własnej. Według danych Departamentu Rolnictwa USA konsumpcja płynnego mleka na jednego mieszkańca w Ameryce spadła o 26 proc. w ciągu ostatnich dwóch dekad. Firma znalazła się w kłopotach również dlatego, że krajowi producenci mleka również mają trudności z dostosowaniem się do zmieniającego się rynku mleka. Spadające ceny przetworów mlecznych, zawirowania handlowe i niedobór siły roboczej mocno dotknęły rolników.

Swoje zrobiły też sieci handlowe. Sieć Walmart zaczęła przetwarzać własne mleko w 2017 roku. Decyzja detalisty spowodowała, że Dean Foods anulował ponad 100 umów na mleko z producentami  w ośmiu stanach.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony