REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Netto, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Netto, źródło: Archiwum Wiadomości Handlowych

Sieć handlowa Netto realizuje działania minimalizujące zjawisko marnotrawstwa i przekazuje nadwyżki produktów spożywczych bankom żywności. Dzięki temu niesprzedane produkty trafiają do lokalnych organizacji charytatywnych i najbardziej potrzebujących osób.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Aby zmniejszyć skalę wyrzucania jedzenia, Netto współpracuje z bankami żywności. Niesprzedane produkty spożywcze z obowiązującym terminem ważności są odbierane każdego dnia ze sklepów przez lokalne organizacje charytatywne. Tym sposobem nadwyżki żywności przekazane przez Netto trafiają do najbardziej potrzebujących. Dyskont nie zaprzestaje pomocy również w czasie trwającej pandemii.

- Choć obecna sytuacja związana z pandemią sprawiła, że byliśmy zmuszeni skupić się na zupełnie innych kwestiach, jak na przykład bezpieczeństwie podczas zakupów, nie oznacza to, że problem marnowania żywności zniknął. Co więcej, może się nawet nasilić w wyniku gromadzenia zapasów – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska. – Aktywna współpraca Netto z bankami żywności to jedno z wielu działań, jakie podejmujemy w celu ograniczenia wyrzucania jedzenia. Do walki z marnotrawstwem zachęcamy także naszych klientów, zachęcając ich do korzystania z list zakupów. Takie rozwiązanie jest dostępne choćby w naszej aplikacji mobilnej – dodaje.
  
W ubiegłym roku sieć uruchomiła aplikację „Nie marnujemy żywności”. Dzięki niej, wszyscy użytkownicy mogą w realny sposób podejmować walkę z marnowaniem żywności i na bieżąco sprawdzać jakie produkty przeceniono w najbliższych sklepach Netto. Takie produkty dostępne są w sklepach Netto w specjalnych skrzynkach oznakowanych hasłem „Stop marnowaniu żywności”.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ninini 1 miesiąc temu

  Jak wam zostaje z obiadu to przede wszystkim nie wyrzucajcie jedzenia, tylko kupcie sobie zgrzewarkę na przykład od foodsaver i wtedy to jedzenie zapakujcie a ono zachowa swoja swiezosc

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony