REKLAMAKORAL - SORBET - Baner Główny (22-28.05.2020)

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

13 sierpnia 2019, 16:00

Strona 2 z 2
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Powyższa zmiana w praktyce może oznaczać, że przedsiębiorcy w pierwszej kolejności powinni dokonać przeklasyfikowania towarów/usług z jednego systemu klasyfikacyjnego na drugi (taka czynność powinna zostać poprzedzona analizą klasyfikacyjną, która odpowie na pytanie czy dany towar/usługa został dobrze sklasyfikowana, tak aby nie powielać błędów na przyszłość). A w dalszej kolejności należałoby powiązać nowe systemy klasyfikacyjne towarów/usług z nowym układem pozycji zawartym w zmienionej matrycy stawek VAT. Przykład, że przejście pomiędzy systemami klasyfikacyjnymi nie będzie tak łatwe został zamieszczony poniżej.

Zostanie wprowadzona instytucja Wiążącej Informacji Stawkowej, która ma zastąpić dotychczas wydawane opinii klasyfikacyjne w zakresie towarów/usług.

Będą mogli oni w końcu uzyskać wiążącą odpowiedź w zakresie konkretnego towaru/usług. W praktyce taka informacja będzie miała walor decyzji administracyjnej, która zapewni ochronę. I co ważne, taką decyzję będzie można formalne zaskarżyć. Dodatkowo, co ważne, podczas analizy klasyfikacyjnej ze strony organu może pojawić się potrzeba zbadania towaru. Co tym bardziej potwierdza, że taka analiza zostanie przeprowadzona rzetelnie przez organ.

Horyzont czasowy dla przedsiębiorców w zakresie dostosowania się do nowych regulacji

Autor: Krzysztof Wiński, starszy menedżer w PwC

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony