REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Wiemy już, co Piotr i Paweł zaproponował swoim największym wierzycielom. Zarząd sieci proponuje im spłatę 10 proc. wierzytelności głównej oraz zaspokojenie 5 proc. wierzytelności ubocznych, w tym odsetek oraz kosztów. Płatność miałaby nastąpić jednorazowo, miesiąc po zatwierdzeniu układu - wynika z pisma, do którego dotarł portal wiadomoscihandlowe.pl. Zgromadzenie wierzycieli, podczas którego miałoby dojść do głosowania nad układem, zapowiedziane zostało na początek 2020 r.

REKLAMA

- Opowiedzenie się przeciwko układowi, a więc niewyrażenie zgody na zaproponowaną wysokość spłaty wierzytelności, doprowadzi najpewniej do spełnienia się (...) scenariusza upadłości spółki. Z uwagi na fakt, że cały majątek spółki jest zabezpieczony na rzecz podmiotów finansujących, w toku postępowania upadłościowego państwa wierzytelność nie zostanie zaspokojona. Natomiast dzięki państwa wsparciu będziemy mogli kontynuować dotychczasową działalność, co przyczyni się również do rozwoju państwa przedsiębiorstwa. W związku z opisaną sytuacją, przedstawiona państwu propozycja układowa nie będzie mogła być przedmiotem negocjacji - napisał zarząd Piotra i Pawła w listach informujących o propozycji układowej.

Autentyczność pisma potwierdziliśmy w kilku źródłach. Dostawcy i byli dostawcy Piotra i Pawła, z którymi rozmawiał portal wiadomoscihandlowe.pl, potwierdzają, że zaproponowano im spłatę 10 proc. wierzytelności głównej. - To śmieszna propozycja, na pewno nie zagłosuję nad układem - stwierdza jeden z dostawców, który poprosił o anonimowość. Pozostali wierzyciele Piotra i Pawła z którymi rozmawialiśmy odmówili jakiegokolwiek komentarza.

W liście do dostawców zarząd Piotra i Pawła zapewnia, że opisywane warunki spłaty długu są "preferencyjne" i "możliwie najlepsze". - Jest to optymalna propozycja w kontekście przebiegu ostatnich dwóch lat, w tym prawie 1,5 roku sądowej sanacji. W tym okresie mierzyliśmy się z ogromnymi problemami finansowymi i operacyjnymi, które, jak państwo wiedzą, postawiły spółkę na skraju upadłości i likwidacji. W efekcie sytuacja finansowa spółki nie pozwala na obsługę układu w jakimkolwiek stopniu - napisano.

Jak podkreśla zarząd Piotra i Pawła, spółka nie będzie w stanie notować dodatnich wyników finansowych bez wsparcia inwestora, którym zostało Spar Group z RPA. - Układ, w tym państwa spłata, będzie finansowany w całości ze środków zewnętrznych, które zapewni inwestor. Ogólna kwota inwestycji, jaką inwestor przeznaczył na wsparcie spółek z Grupy Kapitałowej Piotr i Paweł pozwala wyłącznie na spłatę państwa przedsanacyjnych należności w proponowanym stopniu - dodano w liście.

- Związane jest to z ogromnymi potrzebami finansowymi, związanymi ze stabilizacją i rozwojem biznesu w Polsce. Potrzeby te są i będą musiały być dotowane przez inwestora, czego przykładem w ostatnim czasie jest modernizacja i rebranding sklepu w centrum handlowym Blue City - napisano.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 25

 • 19
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (18)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Reality Check 18 miesiąc temuocena: 50% 

  Inwestor z RPA widać nie poszalał a tak sami rozpisywaliście się chwaląc na wszystkie strony. Wielki mi zbawca...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mixx 17 miesiąc temuocena: 50% 

  A z końcem roku zamykają kolejny sklep tym razem w Poznaniu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~GN 16 miesiąc temuocena: 56% 

  ponad 100 tys zl utopilem w pip. (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum) Zastanawiam sie czy nie wyotczyc im pozwu xbiorowego o oszustwo - brak ionformacji o niewyplacalnosci przez co wszyscy umoczylismy.

  Edytowany: miesiąc temu

  oceń komentarz
 • ~Były dostawca 15 miesiąc temuocena: 65% 

  Ja mam ponad 300 tyś w pip . Nie dość że proponują grosze to jeszcze VAT nie można odzyskać. Nie wiem jak trzeba być naiwnym żeby przyjąć takie grosze. Więcej wydałem na dochodzenie roszczeń. Ja w to nie wchodzę. Niech padają

  oceń komentarz
 • ~jarek6 14 miesiąc temuocena: 36% 

  Ja im proponuję , żeby te 10% przeznaczyli na dobrego lekarza , który zbada im mózgi . Może jeszcze da się odwrócić tęchorobę psychiczną

  oceń komentarz
 • ~Franek 13 miesiąc temuocena: 13% 

  Jakie znaczenie ma Marcpol?To jest zupełnie co innego tu jest inwestor który kupił firmę za 1 euroA wierzyciela proponuje jałmużnę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dariusz Wcisniety 12 miesiąc temuocena: 22% 

  Czy Mareczek tak zarzadzal ze zostalo tylko 10 % ? Wielki prezes z placu Rybitwy :)

  oceń komentarz
 • ~zainteresowany 11 miesiąc temuocena: 0% 

  pytanko... jaki % udało się dostawcom odzyskać z MarcPol-u??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nie jem chińszczyzny Piotrek 10 miesiąc temuocena: 29% 

  Ot i afrykanie się panoszą. i wchodzi w życie powiedzenie sto lat za murzynami. a swoją drogą to każdy przedsiębiorca który do końca peklował towar pewnie czuje się wydymany, ale co tam jedziemy z koksem i teraz peklujemy spara...

  oceń komentarz
 • ~Krysia 9 miesiąc temuocena: 35% 

  W sposób jaki Spar Group próbuje budować biznes w Polsce na gruzach Piotra i Pawła ze swoją arogancja i chamstwem opartymi na manii wielkości i sukcesów w RPA które na Polskim rynku nic nie znaczą jest niespotykany,Nie dość ze proponują jałmużnę wierzyciela firmy która nabył za symboliczne euro jedno euro to w wielu przypadkach ich rozmowy nie są w żaden sposób potem wiążące

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Picia 8 miesiąc temuocena: 27% 

  Obecni dostawcy, proszę Was sprzedawajcie towar tylko za gotówkę. Wierzyciele nie przyjmą układu 10% i będzie upadłość. Ja utopiłem kilkadziesiąt tysięcy, nie dajcie się oszukać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja z nimi nie handluje 7 miesiąc temuocena: 33% 

  Ci co im teraz dają towar na Spółki SA i Detal mogą znowu umoczyć salda. Bo jak układu w wysokości 10% nie będzie to Spółki pójdą w upadłość.Dawajcie im dalej towar naiwniacy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żarty jakieś. 6 miesiąc temuocena: 9% 

  I pewnie chcieliby jeszcze, żeby wozić im dalej towar?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dark 5 miesiąc temuocena: 35% 

  Złodzieje.

  oceń komentarz
 • ~Wierzyciel na NIE 4 miesiąc temuocena: 27% 

  Z Pisma jasno wynika ze to Piotr i Paweł proponuje bo tyle proponuje inwestor czyli Spar Group bo Piotra i Pawła nie stać nawet na 10%.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wierzyciel 3 miesiąc temuocena: 0% 

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~To się nie dzieje 2 miesiąc temuocena: 40% 

  To jest myślenie, Kupują firmę za 1e i twierdzą ze dług tej firmy to nie jest ich tylko Piotra i Pawła którego są właścicielem.To jak układu nie będzie to w upadłość tez nie pójdą oni tylko Piotr i Paweł którego są właścicielem a oni dalej będą opowiadać o wielkim podbiciu Polski a dostawcy maja im dawać Extra warunki bo Oni to w Afryce....

  oceń komentarz
 • ~MM 1 miesiąc temuocena: 52% 

  To jest kpina, wchodzi inwestor kupuje udziały za 1euro i zapowiada inwestycje na poziomie 40-60mln euro, wkłada w remont jedenego sklepu 2,5mln euro a wierzyciela proponuje 10% co jest jakimiś 30mln złotych!Zart i bezszczelnosc a pismo jest w tonie szantażu i mani wielkości tej zakażonej firemki. Nie będzie układu w tej wysokości, niech padają i Spar będzie musiał się dogadać jak chce tu coś próbować robić choć im to i tak nie wychodzi, wystarczy poczytać opinie klientów na temat sklepu na Blue City

  oceń komentarz
do góry strony