REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(Fot. Łukasz Rawa)

W drugiej połowie 2018 roku wartość sprzedaży batonów i wafli wzrosła o odpowiednio 7,9%  i 3,5% w stosunku do analogicznego okresu w 2017 roku – podaje firma ETi za agencją badawczą Nielsen. 

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Od lipca 2018 fo czerwca 2019 roku sprzedaż batonów wzrosła o 7,8 proc. w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. W przypadku wafli wzrost wyniósł 7,1 proc. 

Zainteresowanie słodyczami potwierdzają deklaracje samych konsumentów. Według ankiety przeprowadzonej przez SWResearch dla ETi, Polacy bardzo chętnie sięgają po słodkie przekąski, które kojarzą im się z chwilą relaksu. 

Blisko 41 proc. Polaków konsumuje słodycze kilka razy w tygodniu, a prawie co czwarta osoba (23%) wręcz nie wyobraża sobie dnia bez „czegoś słodkiego”. W tej grupie przewagę mają osoby w wieku 25-34 lat i stanowią największy odsetek badanych (27%), którzy codziennie jedzą coś słodkiego. Słodyczy nie je w ogóle 3 proc. Polaków, a około 4 proc. jedynie raz na miesiąc lub rzadziej. 

Najczęściej – przyznaje się do tego 37% respondentów – konsumenci sięgają po słodycze pod wpływem impulsu. Drobna przekąska pozwala im też poprawić sobie humor (13 proc.) lub celebrować chwilę tylko dla siebie (12 proc.). Tylko 11 proc. je słodycze po obiedzie na deser.

Największa grupa ankietowanych Polaków (46 proc.) określiła się jako otwartych na nowości, a blisko 84 proc. zdecydowanie lub raczej chętnie sięga po nowe produkty spożywcze.


 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony