REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

handel za granicą

 

21 października 2019, 15:06

(commons.wikimedia.org)

Magnit, jeden z wiodących detalistów w Rosji wprowadza technologię sterowania głosowego w centrach dystrybucyjnych.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Firma odchodzi od korzystania z ręcznych terminali do gromadzenia danych i wprowadza technologię głosową Pick-by-Voice. Zgodnie z wynikami programu testowego prowadzonego w pięciu centrach dystrybucyjnych wydajność pracowników wzrosła o 11 proc. Magnit planuje przejść na nowy system sterowania do końca drugiego kwartału 2020 roku.

Zadaniem tej technologii jest uwolnienie rąk i oczu pracowników magazynu, co umożliwi zestaw słuchawkowy z mikrofonem rozpoznającym mowę, które zastąpi sterowanie ręczne. Zamiast tekstu na ekranie terminala pracownik otrzyma wiadomości głosowe z instrukcjami, jak wykonać zadanie (na przykład, skąd wziąć towar, w jakiej ilości i gdzie złożyć złożone zamówienie).

Każdy pracownik otrzyma indywidualny zestaw słuchawkowy, który dostosowuje się do jego głosu. Jeśli system nie rozpozna, co zostało powiedziane, poprosi o powtórzenie. Jednocześnie, jeśli dana osoba ma upośledzenie mowy lub akcent, technologia nauczy się tego i dostosuje się do tego pracownika, aby rozpoznać go bez błędów. Obecnie w pięciu centrach dystrybucji z nowym systemem pracuje już ponad 200 osób.

„Podczas testów Pick-by-Voice odnotowaliśmy poprawę głównych wskaźników wydajności magazynu: skrócenie czasu składania zamówień i kosztów przetwarzania towarów w magazynie, zmniejszenie liczby błędów podczas wyboru i zwiększenie przepustowości magazynu. Po wprowadzeniu technologii we wszystkich naszych centrach dystrybucyjnych oczekujemy imponującego wzrostu wydajności, biorąc pod uwagę skalę firmy i złożoność procesów biznesowych ”- powiedział Jewgienij Kolesnikow, kierownik projektu w dziale logistyki Magnit.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony