REKLAMAPURELLA - SuperShots - Baner Główny (od 13 lipca)

Po trzech kwartałach Grupa Rovita zamyka zyskiem na poziomie brutto w wysokości ponad 281 tys. zł – podaje spółka w komunikacie.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

(fot. Rovita)

Suma bilansowa Grupy uległa zmniejszeniu z 43,7 mln zł do 7,1 mln zł rok do roku. Po stronie aktywów wartość zapasów uległa zmniejszeniu z 14,6 mln zł na 0,3 mln zł. Wartość należności krótkoterminowych zmniejszyła się z 24,6 mln zł do 1,8 mln zł, przy czym 1,1 mln zł stanowią należności bieżące od podmiotu dominującego związane z prowadzoną działalnością usługową.

Zobowiązania handlowe krótkoterminowe zmniejszyły się z 24,1 mln zł do 1,5 mln zł. Rovita w całości spłaciła zobowiązania kredytowe, a głównym źródłem finansowania pozostają pożyczki od podmiotu powiązanego mające charakter długoterminowy.

Trzeci kwartał 2019 roku był kolejnym okresem, w którym Grupa Rovita funkcjonowała wg nowych zasad działania. Grupa zmieniła profil działalności z handlowego na usługowo-handlowy. Oprócz działalności usługowo-handlowej, Grupa Rovita koncentruje swoje wysiłki w rozwijaniu marek własnych.

Współpraca z PGD, podmiotem o silnej strukturze kapitałowej i dużych możliwościach finansowych, gwarantuje stabilność i ciągłość usługi serwisowej. Zmiana profilu działalności spowodowała brak porównywalności obrotów Grupy Rovita rok do roku.

„Podjętych zostało szereg działań dostosowujących strukturę grupy do realizowanej działalności, co skutkuje i będzie skutkowało optymalizacją kosztów działalności w dalszych okresach. Zmianie ulega struktura zatrudnienia, polegająca na wzmacnianiu obszarów sprzedażowego i zakupowego i optymalizacji działalności back Office” – czytamy w komunikacie Rovity.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony