REKLAMAKongres FMCG 2018 - baner otwierający

(fot. Pixabay CC0)

Posłowie przegłosowali w piątek projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Już niebawem gminy będą mogły wprowadzać zakaz sprzedaży alkoholu między 22 a 6 rano, a także bardziej ingerować w rozmieszczenie miejsc, w których sprzedaje się alkohol.

REKLAMAKK - FOCO - Belka w artykułach (marzec 2018)

Zgodnie z nowymi przepisami radni będą mogli teraz wprowadzać limity na udzielanie koncesji na sprzedaż alkoholu, także w przypadku napojów poniżej 4,5% zawartości czystego alkoholu. Do tej pory takie prawo przysługiwało im tylko powyżej tego wskaźnika.

Nowelizacja daje radnym gminnym możliwość ustalenia maksymalnego limitu zezwoleń na sprzedaż alkoholu na terenie poszczególnych jednostek pomocniczych, takich jak osiedla, dzielnice czy sołectwa.

Ponadto zmieniają się także przepisy dotyczące miejsc, w których nie będzie można spożywać alkoholu. Do tej pory były one enumeratywnie wymienione w ustawie. Teraz wprowadzono ogólny zapis o zakazie spożywania alkoholu w miejscu publicznym, chyba, że radni gminy wyznaczą odpowiednie miejsca.

Nowelizacja wejdzie w życie od 1 stycznia.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Art 1 3 miesiące temu

  Czyli czeka nas powrót do komuny i rozkwit szarej strefy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony
"