REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)

(Kaufland Polska)

Kaufland systematycznie ogranicza zużycie i produkcję opakowań z tworzywa sztucznego. Sieć zrezygnowała właśnie z butelkowej wody mineralnej w swojej centrali, przechodząc na korzystanie z dystrybutorów filtrujących wodę, dzięki czemu będzie zużywać rocznie około 90 tysięcy plastikowych butelek mniej.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Dystrybutory filtrujące wodę kranową zastąpiły we wrocławskiej centrali sieci Kaufland butelkową wodę oraz dystrybutory plastikowe. Woda w półlitrowych butelkach była wykorzystywana między innymi podczas różnorodnych spotkań organizowanych w siedzibie. Dziennie zużywano około 360 butelek wody. Szacuje się, że wprowadzone rozwiązanie pozwoli więc uniknąć zużycia około 90 tysięcy plastikowych butelek rocznie.

Rezygnacja z butelkowej wody jest jednym z działań składających się na strategię Kauflandu w zakresie plastiku. Do 2025 roku w marketach sieci zużycie tworzywa sztucznego zostanie zredukowane przynajmniej o 20 proc. Do tego czasu planuje się, że wszystkie opakowania marek własnych będzie można poddać recyklingowi.

W całej Europie Kaufland posiada około 1200 sklepów i zatrudnia niemal 150 000 pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 212 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony