REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
Sklep Amazon Go

Sklep Amazon Go (fot. By SounderBruce [CC BY-SA 4.0])

– Będą usuwane bariery przeszkadzające nam w zakupach. Kolejki do kas, bo nie będzie kas. Skróci się czas na zakupy, bo zakupy będą wyglądać zupełnie inaczej – mówi Maciej Bazyl, ekspert z firmy OC&C Strategy Consultants.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Specjalista w wywiadzie udzielonym „Dużemu Formatowi” przekonuje, że rozwój sklepów bez kas i kasjerów jest nieunikniony. Przytacza już pierwsze tego typu przykłady z Polski – sklepy sieci Bio Family w Konstancinie i Poznaniu. – Wchodzi się do nich używając specjalnej karty. Nikogo nie ma w środku. Z wybranymi produktami idzie się do kasy samoobsługowej. Płaci się kartą i wychodzi – mówi Maciej Bazyl.

Ekspert przekonuje, że zmniejszy to koszt eksploatacji sklepu, a także pozwoli lepiej zagospodarować niedużą przestrzeń takiego sklepu. Tego typu format sklepu wpływa również na rodzaj asortymentu, który jest dostępny w tego typu placówkach. To przede wszystkim dania gotowe, kanapki i napoje. Przykładem może być tutaj Amazon Go. – W USA takich sklepów firma ma na razie 11. Ale planuje 2-3 tysiące – zaznacza Bazyl.  

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony