REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 06.08.2019)
Na zdj. Leszek Bać, prezes Bać-Polu

Na zdj. Leszek Bać, prezes Bać-Polu (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Firma Bać-Pol, znajdująca się obecnie pod ochroną sądu dzięki trwającemu postępowaniu sanacyjnemu, w 2018 roku dwukrotnie nie doszła do porozumienia z inwestorem z RPA, Spar Group Ltd - zdradza portalowi wiadomoscihandlowe.pl Graham O'Connor, dyrektor generalny południowoafrykańskiej firmy.

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach

Graham O'Connor potwierdził, że rozmowy z firmą Bać-Pol były prowadzone w minione wakacje. Przypomnijmy, w maju 2018 roku jako pierwsi informowaliśmy o zainteresowaniu przejęciem Bać-Polu przez południowoafrykańską Spar Group Ltd. Informację tę udało nam się potwierdzić wówczas w siedmiu źródłach. Mimo to zarówno Bać-Pol, jak i Spar Group, oficjalnie nie potwierdziły wtedy faktu prowadzenia negocjacji.

- Spar Group Ltd rozmawiało z Bać-Polem w lipcu i sierpniu, jednak te negocjacje zostały zerwane ze względu na brak zgody co do warunków transakcji - tłumaczy dziś Graham O'Connor. Z naszych informacji wynika, że do osiągnięcia porozumienia było wtedy bardzo blisko, jednak ostatecznie Leszek Bać, większościowy właściciel Bać-Polu, odrzucił propozycję inwestora z RPA.

Według nieoficjalnych źródeł portalu wiadomoscihandlowe.pl, pierwsze rozmowy między Spar Group a Bać-Polem rozpoczęły się jeszcze przed kwietniem 2018 roku. Leszek Bać, prezes Bać-Polu potwierdził nam wówczas, że firma poszukuje inwestora i że wpłynęły do niej poważne oferty. Nie zdradził jednak ani nazw firm, ani szczegółów ofert. Ujawnił tylko, że chodziło o sprzedaż większości udziałów w firmie.

Do porozumienia ze Spar Group nie doszło w wakacje, jednak nie oznacza to, że firma z RPA całkowicie straciła zainteresowanie inwestycją w Bać-Pol lub jego oddziały. W październiku ub.r. Leszek Bać w rozmowie z "Pulsem Biznesu" poinformował o "rozpoczęciu poszukiwania inwestora, który mógłby dokapitalizować sieć Spar". W tym celu wynajęto firmę KPMG.

Bać-Pol chce znaleźć firmę, która przejęłaby 49 proc. udziałów w spółce, a pozyskane środki wydane zostałyby na wsparcie rozwoju sieci Spar. Sprzedaż mniejszościowego pakietu udziałów nie jest jedyną możliwością, bo w zależności od "atrakcyjności oferty" uwzględnione zostałyby "inne opcje".

Graham O'Connor potwierdza, że Spar Group pod koniec roku złożyło kolejną ofertę. - W listopadzie ze Sparem RPA skontaktowała się firma consultingowa i zaprosiła firmę do przeprowadzenia transakcji inwestycyjnej ze Spar Polska. Złożyliśmy naszą propozycję, ale przekazano nam, że została odrzucona - powiedział portalowi wiadomoscihandlowe.pl Graham O'Connor.

O komentarz w sprawie przyczyn odrzucenia oferty złożonej przez Spar Group poprosiliśmy Bać-Pol. - Prowadzone przez nas rozmowy z potencjalnymi inwestorami są poufne. Nie możemy informować z jakimi firmami prowadzimy rozmowy dot. pozyskania inwestora kapitałowego w Spar Polska, wszystkie strony tego procesu zobligowane są do zachowania poufności - przekazała redakcji wiadomoscihandlowe.pl spółka Spar Polska.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 14

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (8)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Bacpolowiec 8 6 miesięcy temuocena: 100% 

  A gdzie są wypłaty panie prezesie dla pracowników.

  oceń komentarz
 • ~Kolo 7 6 miesięcy temuocena: 100% 

  A co wypłatami dla pracowników będą czy nie panie leszku,

  oceń komentarz
 • ~serpol09 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Panie Leszku... szkoda, żal i lekka pretensja. Był Pan zbyt miękki. Trzeba był za pysk trzymać to towarzystwo, które Pana obsiadło.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Amigo 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Jak może firma Bać Pol szukać inwestora i dać 49% akcji skoro tej firmy już niema, są jakieś spółki które wchodzą w tą grupę tam jest piękny Sajgon.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Były pracownik 4 6 miesięcy temuocena: 80% 

  Panie Leszku szukasz głupszego od siebie czy co?Powiedz otwarcie że szukasz inwestora który wyłoży miliony abyś dalej mógł grać w golfa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Diego 3 6 miesięcy temuocena: 75% 

  To teraz Spary będą się zamykać, nikt nie wyłoży dużej kasy i posplaca długi i jeszcze będzie się dzielil, ktoś kto inwestuje duże pieniądze chce raczej cała firmę a nie połowę

  oceń komentarz
 • ~Mefisto 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Jak ktoś jest przyspawany do stołka to żadna oferta go nie skusi aby oddał władzę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MarcinM 1 6 miesięcy temuocena: 0% 

  Może za mało oferował.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony