REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)
Jeden z projektów rewitalizacji Hal Mirowskich

Jeden z projektów rewitalizacji Hal Mirowskich (fot. BBI Development)

Społem WSS Śródmieście chce zrewitalizować cały kompleks zlokalizowany w Warszawie na pl. Mirowskim. Spółdzielcy liczą na pozytywną decyzję władz stolicy w tej sprawie (Warszawa jest właścicielem Hali Gwardia).

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

- Projekt pozwoliłby dziś działającym obok siebie budynkom na stworzenie wspólnej przestrzeni i pełne wykorzystanie potencjału drzemiącego w liczących niemal 120 lat obiektach - argumentują społemowcy.

- Odnowione budynki byłyby nie tylko miejscem handlu, ale także spotkań kulturalnych i towarzyskich. Oprócz modernizacji samych obiektów, w planach jest również zadbanie o przylegającą do nich przestrzeń. Dzięki temu projektowi Hale Mirowskie mogłyby w pełni odpowiadać na potrzeby warszawiaków – tłumaczy Anna Tylkowska, prezes Społem WSS Śródmieście.

Historia Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Społem Śródmieście rozpoczęła się jeszcze w czasach zaborów – w 1869 roku powstało Stowarzyszenie Spożywcze Merkury. Dziś, inaczej niż za PRL, spółdzielnia funkcjonuje na zasadach rynkowych; jest przy tym w stanie wypracowywać zysk.

Obecnie w ramach Społem WSS Śródmieście funkcjonuje 18 sklepów spożywczych i przemysłowych oraz SDH Hala Mirowska. W 2018 roku, po czteroletniej  nieobecności, ponownie u zbiegu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej, pracę wznowił Sezam. Dom handlowy Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Społem Śródmieście, we współpracy z BBI Development, został zastąpiony przez Centrum Marszałkowska.

Oprócz Społem WSS Śródmieście, w stolicy działają także inne spółdzielnie: Spółdzielnia Spożywców Mokpol, Społem WSS Praga Południe, Społem WSS Wola, oraz Społem WSS Żoliborz.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~erazm 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Rewitalizacja OK, ale to co widac na wizualizacji to ZLY kierunek. /// Na wizualizacji widac, ze stoiska z warzywami maja nadal znajdować sie pod ścianami obu hal. To błąd. Należy stworzyć targ z prawdziwego zdarzenia, taki jakie są na Zachodzie , czyli stoiska przenieść do hal lub jednej z nich i tam tez umieścić bary i szybkie jedzenie, miejsca gdzie można posiedzieć, spotkać sie. Naturalne miasto w miescie. Przy podpisywaniu kontraktow z najemcami trzeba wpisac ladna prezentacje towarów, czystość i otwieranie stanowisk w okreslonych godzinach, a nie jak sie komu podoba. //// Plac miedzy obiema halami powinien stac sie miejscem spotkan, szczegolnie w cieplej polowie roku, ze stolikami, barami. W zimnych - powinny sie tam odbywać czasowe targi tematyczne, np. bozonarodzeniowy, na 1 listop., goralski zima, rybny, sadzonki na wiosne, itd. Ta paskudna wieza ze szkła już na wizualizacji jest przestarzala i po prostu w złym guscie, a z pewnością bedzie wygladala gorzej z każdym rokiem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony