REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)
 

15 kwietnia 2016, 10:14

Stock Polska zapewnia, że odbudowuje pozycję rynkową i zwiększa przychody – podaje „Puls Biznesu”.
REKLAMA
Luis Amaral, prezes zarządu Grupy Eurocash, fot. materiały prasowe

Luis Amaral, prezes zarządu Grupy Eurocash, fot. materiały prasowe

To odpowiedź na zarzuty szefa Grupy Eurocash Luisa Amarala, który w ubiegłym tygodniu krytykował zarząd producenta Żołądkowej i proponował odwołanie Chrisa Heatha, dyrektora generalnego Stocka Polska. Amaral jest o tyle powiązany ze Stock Polska, że Fundusz inwestycyjny Western Gate Private Investment, który zarządza majątkiem jego rodziny, ma blisko 10 proc. udziałów w Stock Spirits Group.

Luis Amaral zarzuca, że wyniki finansowe spółki były słabe, utraciła ona udziały w kluczowych kategoriach rynkowych, a koszty prowadzenia działalności, np. pensje, są zbyt wysokie. Stanowisko Amarala poparł w czwartek Templeton Emarging Markets Group, posiadający 4,2 proc. udziałów.

Heath nie chciał tego komentować. Zapewnił, że firma widzi efekty działań podjętych po zmianach w zarządzie, a strategia przyciągania konsumentów nowościami zaczyna działać.

Kilkanaście miesięcy temu Stock oddał po latach pierwsze miejsce nad Wisłą firmie CEDC, a udziały grupy stopniały z ponad 38 proc. do 30 proc.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony