REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

Sieć Biedronka podjęła już decyzję w sprawie wysokości nagrody rocznej dla pracowników. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, w tym roku będzie to 2100 zł brutto. Pieniądze zostaną przelane na konta pracowników jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)
Pracownicy Biedronki otrzymają 2100 zł brutto nagrody rocznej

Pracownicy Biedronki otrzymają 2100 zł brutto nagrody rocznej (fot. JMP, za: Youtube)

- Z ogromną przyjemnością informuję, że zarząd firmy zatwierdził na moją prośbę Nagrodę Specjalną E.A. Soares dos Santosa w wysokości 2100 zł. Kwota ta jest o 5 proc., tj. 100 zł wyższa w porównaniu z nagrodą przyznaną w ubiegłym roku. Tegoroczne nagrody będą wypłacane wyjątkowo wcześniej niż w latach ubiegłych, tj. do 19 kwietnia - napisał w liście do pracowników Pedro Soares dos Santos, prezes i dyrektor generalny Grupy Jeronimo Martins (właściciela Biedronki).

2100 zł brutto to kwota, jaką otrzymają pracownicy (za wyjątkiem menedżerów) zatrudnieni w Biedronce w pełnym wymiarze etatu. W przypadku pracowników zatrudnionych na niepełny etat, wysokość nagrody zostanie przeliczona proporcjonalnie do wymiaru etatu.

- Naszej grupie po raz kolejny udało się osiągnąć wszystkie cele, które sobie wyznaczyliśmy. W poczuciu dobrze zrealizowanego zadania, chcemy docenić wysiłek i zaangażowanie tych, którzy są siłą napędową naszego biznesu i którzy codziennie pracują na to, co udało nam się wspólnie osiągnąć w Polsce, Portugalii i Kolumbii - dodał Pedro Soares dos Santos.

Nagrodę roczną otrzymają osoby, które rozpoczęły pracę w Jeronimo Martins Polska nie później niż 3 kwietnia 2018 r. Drugi warunek to zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w JMP na dzień 1 kwietnia 2019 r.

Jak wynika z innego pisma - skierowanego do pracowników Biedronki przez dyrektora personalnego JMP Jarosława Sobczyka - do którego kopii również dotarła redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl, firma uzależniła wypłatę nagrody jeszcze od kilku warunków. Po pierwsze, okres absencji danego pracownika w ubiegłym roku nie mógł być wyższy niż 180 dni. Dotyczy to również pracowników, którzy z jakichś przyczyn zrezygnowali z pracy w Biedronce, a następnie ponownie ją podjęli i na dzień 1 kwietnia 2019 r. byli w firmie zatrudnieni.

Kolejne warunki wykluczające prawo do nagrody to nieusprawiedliwiona absencja w roku 2018 lub ocena pracy na poziomie "poniżej oczekiwań" lub "zdecydowanie poniżej oczekiwań". Premii rocznej nie dostaną też pracownicy, co do których podjęto decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia.

O wysokość nagrody rocznej pytaliśmy biuro prasowe Jeronimo Martins już przed kilkoma dniami. Wtedy firma zapewniała, że w tej kwestii "nie zapadły jeszcze finalne decyzje".

chcesz wiedzieć więcej na temat sytuacji na polskim rynku detalicznym? zarejestruj się już dziś na 12. Kongres Rynku FMCG, który odbędzie się 28-29 maja w Warszawie!

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 81

 • 47
  BARDZO PRZYDATNY
 • 9
  PRZYDATNY
 • 9
  OBOJĘTNY
 • 16
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (13)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Gość 13 ponad rok temu

  A co się tak wszyscy uczepili tej biedronki, inne firmy też płacą i to jeszcze więcej.np; Brembo i nikt z tego powodu nie wypisuje żadnych artykułów. Dostają ci co zsluzyli, ci co uczciwie i ciężko pracują przez cały rok. Tak jak dawniej były trzynastki, więc nie rozumiem co w tym dziwnego że firma nagradza dobrych pracowników.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nieznajoma 12 ponad rok temu

  Ha ha zabawne a jeśli ktoś nie pracuje rok to dostał wielkie G . Dziękujemy wspaniała firmo Jeronimo Martins

  oceń komentarz
 • ~Ktoś 11 ponad rok temuocena: 75% 

  Miło by było, gdyby premię dostawali pracownicy, którzy nie przepracowali jeszcze roku. Zapierdzielaja tak samo jak inni. Może nie całą, ale jakiś procent powinien się należeć

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ZENADA 10 ponad rok temuocena: 100% 

  Żenada że tylko pracownicy co zostali zatrudnieni do 3 kwietnia, a co z resztą pracowników? Co zostali Zatrudnieni po 3 kwietnia i pracowali cały rok na wysokim poziomie i bez dnia chorobowego to co im się nie należy? Żenada żenada.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stonka 9 ponad rok temuocena: 100% 

  Ja za 1 dzień „nieusprawiedliwionej” nieobecności dostanę 0zł premii na którą pracowałem 18 miesięcy z dwoma dniami zwolnienia lekarskiego przez ten czas

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stary kasjer 8 ponad rok temuocena: 100% 

  Polak słuszna uwaga, bo wszyscy tak zazdroszczą tym kasjerkom kasy, a to płynie z zagranicy i zostaje w kraju, więc nawet nauczycielom nic do tego, bo pensje kasjerów nie pochodzą z kieszeni polskiego podatnika. A do innych - premia roczna jest za osiągnięcia i pracę, więc za nic nie robienie lub chorowanie czy urlop macierzyński z jakiej racji... Pojęcie premii chyba każdy zna...2100brutto to ok 1300 na konto , więc raczej nikt nie tańczy z radości jak ci na zdjęciu... Olo ja po 3 latach pracy mam na całym etacie na rękę pk 2150, to kokosy wg ciebie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wecan 7 ponad rok temuocena: 67% 

  No coz a ja nic niedostane. Za to musze Wywalic ponad tysiaka w nowe sprzeglo. Pozdrawiam wszystkich ktorym wiatr w oczy:)

  oceń komentarz
 • ~olo 6 ponad rok temu

  Sami zobaczcie ile faktycznie wynoszą zarobki kasjerek w biedronce: (fragment niezgodny z regulaminem forum został usunięty przez moderatora)

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ONA 5 ponad rok temuocena: 75% 

  Hej a osoby na urlopie macierzyńskim też się łapią???

  oceń komentarz
 • ~Kristof 4 ponad rok temuocena: 83% 

  Co to jest za zdjęcie??? Czy Wy na prawdę myslicie ze za taka harówke pracownicy dostajacy 2100brutto tancza na sklepie. Juz do reszty ponizacie tych pracownikow. Nie dosc ze klienci ich nie szanuja to jeszcze media...

  oceń komentarz
 • ~Polak 3 ponad rok temuocena: 78% 

  Portugalczyk czy Niemiec dają większą wypłata i socjal niż Polak . Wolę pracować i mieć większą wypłatę i nie obchodzi mnie kto płaci . Polska nic dobrego nie oferuje chyba że ktoś żyje jako patus z samych socjali i zasiłków.

  oceń komentarz
 • ~hitler 2 ponad rok temuocena: 50% 

  Masakra wy dalej widzę Portugalia i Niemcy ? Polska zero i tak wykończyliście Polskie sklepy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zdołowany 1 ponad rok temuocena: 17% 

  Tylko pomarzyć. Ja już jakjej kolwiek nagrody nie widziałem od kilku lat.

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony