REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
W sklepach w Polsce pracuje coraz więcej więźniów

W sklepach w Polsce pracuje coraz więcej więźniów (fot. Fotolia)

Strona 3 z 3
REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Pewnym utrudnieniem może być większa liczba zadań dla pełnoprawnych pracowników magazynu. – Osadzeni nie są pilnowani przez strażników więziennych, ale wydzielamy naszych pracowników do opieki i nadzoru nad nimi. Sprawdzamy co robią i czy czasem nie wynoszą z magazynu żadnych przedmiotów – dodaje.

Sceptyczni dyskonterzy

Nie tylko Specjał zatrudnia więźniów. Sieć Tesco przyjęła 20 skazanych do swojego magazynu w Teresinie. Podobne decyzje podjęły firmy z innych sektorów – Amica czy Indykpol. Nie wszyscy dali się jednak przekonać do tego rozwiązania.

– Jeronimo Martins Polska nie zatrudnia więźniów w żadnym ze swoich obiektów i nie ma takich planów w najbliższej przyszłości – poinformowało nas biuro prasowe właściciela Biedronki. O zatrudnianiu osób skazanych nie myślał również Lidl.

Z kolei Carrefour nie zamyka się na taką możliwość. – Nie prowadzimy programów zatrudnienia więźniów. W kontekście obecnej sytuacji na rynku pracy nie wykluczamy jednak żadnej możliwości pozyskania kandydatów i zaoferowania miejsc pracy – zapewnia Maria Cieślikowska, rzecznik prasowa spółki Carrefour Polska.

Symptomatyczny pozostaje przypadek Kauflandu. Firma rozważała możliwość zatrudnienia skazanych do centrum dystrybucyjnego w Woli Krzysztoporskiej pod Piotrkowem Trybunalskim. – Ostatecznie nie zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ wytyczne i wymogi formalno-prawne dot. pracy skazanych zakładają, że więźniowie mogą być zatrudnieni jedynie na zmiany poranne, a organizacja pracy w magazynie wymaga większej dyspozycyjności pracowników – informuje Michał Ostrowidzki z biura prasowego Kauflandu.

Sytuacja win-win

Jak zapewnia Mikołaj Tokarz z PSH Livio, zatrudnianie skazanych może być dużą szansą dla wszystkich stron. – My pozyskujemy pracowników, którzy na pewno stawią się w magazynie. Zakład karny może wypełniać swoją misję i resocjalizować skazanych. Z kolei więźniowie nie tylko znajdują zajęcie, ale również zdobywają doświadczenie i nowe możliwości. Jeśli będziemy zadowoleni z któregoś z obecnych więźniów, nie widzę przeciwwskazań, by zatrudnić go po odbyciu przez niego kary – tłumaczy.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 21

 • 12
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 7
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Nikt 1 ponad rok temuocena: 40% 

  Skończyła się praca za płacę niewolników. Skoro rząd daje sobie płace, premie i podwyżki dziesiątek tysięcy złotych to niech jeleni za grosze nie szuka już.,!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony