REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(fot. Pixabay)

Unia Europejska wszczęła spór w ramach Światowej Organizacji Handlu przeciwko Kolumbii w związku z niezgodnym z prawem środkom antydumpingowym wobec mrożonych frytek z Belgii, Niemiec i Holandii – czytamy w serwisie pb.pl.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Aby zrozumieć sprawę, odniesiemy się do wypowiedzi komisarz ds. handlu Cecilia Malmström. „Mimo licznych interwencji u władz Kolumbii w celu zniesienia nieuzasadnionych środków nie otrzymaliśmy zadowalającej odpowiedzi. Dlatego podejmujemy teraz kolejne kroki i wszczynamy postępowanie na forum WTO. UE będzie nadal wykorzystywać wielostronny system handlowy do egzekwowania przepisów naruszanych przez innych partnerów, zwłaszcza gdy zagraża to unijnym miejscom pracy i przemysłowi. Mamy nadzieję, że kwestia ta zostanie rozwiązana w możliwie najkrótszym terminie, najlepiej podczas zbliżających się konsultacji w ramach WTO, które stanowią pierwszy etap postępowań dotyczących rozstrzygnięcia sporu”.

Cła antydumpingowe nałożone rok temu przez Kolumbię są niezgodne z prawem WTO.

Jak zaznacza pb.pl, cła mające zastosowanie do importu z Europy w okresie dwóch lat wynoszą od około 3 proc. do 8 proc. Taryfy odbijają się na prawie 85 proc. unijnego eksportu mrożonych frytek na rynek tego kraju. Wartość tego eksportu wynosi ponad 19 mln euro rocznie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony